Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana > Tiskové zprávy


 

Závěry jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: V regionu byla navýšena kapacita testování. Pomoc armády v krajských nemocnicích se prodlužuje

Ve vybraných nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina nyní vypomáhá v odběrových stanech i na covidových odděleních armáda. Aktuálně se jedná o Nemocnici Jihlava, Nemocnici Havlíčkův Brod a Nemocnici Třebíč. Celkem v krajských nemocnicích prozatím až do 20. prosince pomáhají 4 vojáci v odběrových stanech a 11 vojáků na covidových odděleních. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes na krizovém štábu kraje informoval, že výpomoc armádní složky na odděleních je na žádost nemocnic Jihlava a Havlíčkův Brod prodloužena až do 20. prosince, navíc už příští týden budou v těchto nemocnicích týmy o dva vojáky posíleny. O prodloužení asistence armády bude s největší pravděpodobností usilovat i Nemocnice Třebíč.
 

 
 

Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Trend šíření nákazy se v regionu zhoršuje, incidence posledních 7 dní je 1 200 případů na 100 tis. obyvatel, nejhůře je na tom nyní okres Žďár nad Sázavou, nadále je nákaza šířena především komunitním přenosem, šíření je nejčastější v prostředí škol.

 

Testování: Nyní je v Kraji Vysočina všemi 14 odběrovými místy prováděno téměř 4 000 testů denně (o tisíc testů denně více než před rokem), odběrová místa nyní využívají kapacity externích laboratoří v Pelhřimově, Brně i Ostravě. Transport vzorků do Ostravy je smluvně zajišťován HZS Kraje Vysočina. Termíny pro PCR testování jsou k dispozici do 2-5 dnů. Stále platí podle pokynů hygieny, že test má být proveden až 5.–7. den od posledního kontaktu s nemocným. Negativní výsledek dřívějšího odběru není respektován. Kraj Vysočina by rád využil armádních testovacích týmů, které nyní působí v odběrových stanech v Jihlavě a Havlíčkově Brodě pro testování na vybraných školách. Kraj požádá Armádu ČR, aby mobilní týmy mohly vypomáhat s mobilními odběry v ostatních okresech Vysočiny.

 

Očkování nejen v centrech: Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného se i nadále bude pokračovat v očkování ve velkokapacitním centru Jihlava - Hruškové Dvory, centrum bude fungovat i po Novém roce. Počítá se s dalším zapojením ordinací praktických lékařů, na Vysočině v současné době očkuje nejvíce praktiků v ČR, očkování je umožněno plošně i ambulantním specialistům. Kraj Vysočina nyní komunikuje se soukromými společnostmi, které nabídly spolupráci při očkování, za jakých podmínek a na jak dlouho by mohl jejich kapacity využívat.

 

Očkování dětí 5-11: Očkování dětí se předpokládá především v ordinacích jejich ošetřujících pediatrů.

 

Testování: Nyní je v Kraji Vysočina všemi 14 odběrovými místy prováděno více než 3800 testů denně (o tisíc testů denně více než před rokem), odběrová místa nyní využívají kapacity externích laboratoří v Pelhřimově, Brně i Ostravě. Transport vzorků do Ostravy je smluvně zajišťován HZS Kraje Vysočina. Termíny pro PCR testování jsou k dispozici do 2-5 dnů. Stále platí, že test má být proveden 5. – 7. den od posledního kontaktu s nemocným. Negativní výsledek dřívějšího odboru není respektován. Kraj Vysočina by rád využil armádních testovacích týmů, které nyní působí ve odběrových stanech v Jihlavě a Havlíčkově Brodě pro testování na vybraných školách. Kraj bude požadovat, aby mobilní týmy armády mohly vypomáhat s mobilními odběry v ostatních okresech Vysočiny.

 

Opatření krizového štábu Kraje Vysočina: Krizový štáb Kraje Vysočina uvolnil požadované množství dezinfekce Anticovid pro účely ORP Jihlava.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2021 / 2.12.2021

Počet návštěv: 951
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies