Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jak zatraktivnit tělesnou výchovu dětem?

Jak zatraktivnit tělesnou výchovu dětem?
Počítačové hry, internet, sociální sítě, mobilní telefony a televize – to je v posledních letech nejoblíbenější zábava a nejčastější způsob trávení volného času dětí a mládeže. A tak není divu, že české děti tloustnou a leniví. Jako reakci na tento stav se v rámci projektu Pohyb a výživa v prevenci obezity pracovníkům regionálního pracoviště Státního zdravotního ústavu v Jihlavě podařilo v minulém týdnu uspořádat v tělocvičně Střední školy stavební seminář, který nabídl praktické ukázky toho, jak u dětí rozvíjet jejich všeobecné pohybové schopnosti, vytvořit pozitivní vztah k pohybu a aktivnímu životnímu stylu.
 

 
 

„Ze zpětné vazby od účastníků, především učitelů tělesné výchovy ale i dalších pracovníků, kteří se věnují výchově dětí a mládeže, jsme se dozvěděli, že seminář byl velmi motivující a praktický. Vedle návodu, jak s dětmi pracovat, poskytl i celou řadu podnětů pro to, jak z tělesné výchovy udělat atraktivní a přirozenou součást školního, ale i volného času,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Díky podpoře Kraje Vysočina, byl seminář pro účastníky zdarma.


Za úspěšnou organizací semináře stojí také lektorky FISAFu - Českého svazu aerobiku a fitness Jana Boučková a Jana Bízková, které mají na starosti celorepublikový projekt Děti na startu. Výuka byla zaměřena především na základy atletiky a gymnastiky.


Stejně jako upadá celková fyzická zdatnost a výkonnost dětí a mládeže, snižuje se také úroveň jejich všeobecných pohybových schopností a dovedností. Vztah k pohybu se vytváří především v dětství. Začátky jsou v rodině, později úlohu rodiny částečně suplují učitelé v mateřských školkách a především na základních a středních školách. Bohužel se v posledních letech u dětí setkáváme se stavem, který by se dal označit jako pohybová negramotnost. Semináři tohoto typu se nám daří s těmito problémy bojovat. O jejich pokračování vyjádřili zájem i samotní účastníci, kteří si ze sobotní akce odnášeli diplom o jejím absolvování.


tv

tv

 • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2021 / 18.11.2021

Počet návštěv: 1054
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies