Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Domov pro seniory v Humpolci začne fungovat na Nový rok. Pro kraj ho bude provozovat soukromá společnost

DD HU
Symbolicky, začátkem roku 2022, zahájí provoz nové sociální pobytové zařízení pro seniory SeniorCentrum Humpolec. Fungování jednoho z nejmodernějších domovů pro seniory v ČR bude pro Kraj Vysočina v rámci PPP projektu zajišťovat po dobu 25 let společnost SeneCura SeniorCentrum Humpolec s.r.o, která patří do skupiny SeneCura. Do zcela nového domova, vybudovaného v sousedství dosluhujícího objektu na ulici Lužická, se na přelomu roku začnou stěhovat klienti a zaměstnanci Domova pro seniory Humpolec.
 

 
 

„Bydlení v moderním zařízení je garantováno pro všechny naše stávající klienty. Nový domov zde najde celkem 203 seniorů. K 1. lednu 2022 přejdou automaticky pod nového provozovatele i všichni zaměstnanci stávajícího domova, který až do konce roku bude provozovat Kraj Vysočina,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

SeniorCentrum Humpolec bude poskytovat služby 140 klientům v režimu domova se zvláštním režimem a 63 klientům v domově pro seniory. V citlivě navrženém, funkčním a logicky členěném čtyřpodlažním objektu se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením. Jednotlivé pokoje budou uspořádány do tzv. „domácností“, kdy společný prostor obývá určitá skupina klientů. Ti se navzájem znají a budou zde fungovat obdobně jako v přirozeném domácím prostředí.  Centrum je kompletně bezbariérové, nabízí moderní kuchyni, prostornou jídelnu,  kapli nebo kadeřnictví, odpovídající zázemí pro zaměstnance a mnoho možností pro soukromé návštěvy klientů. Součástí domova bude i terapeutická zahrada Memory Garden s nekonečnými cestami, které slouží pro lepší orientaci klientů s demencí. Nový domov bude jakýmsi komunitním centrem v dané lokalitě, bude maximálně podporovat mezi­generační setkávání a rozvíjet soužití klientů, obyvatel, příbuzných, dobrovolníků a zaměstnanců. 

 

Vzhledem ke skutečnosti, že SeniorCentrum bude zařízení zařazené do krajské sítě sociálních služeb, budou klienti hradit náklady spojené s pobytem, službami i stravou podle aktuálně platné úhradové vyhlášky, tedy ve stejné maximální výši, jako je tomu i v ostatních krajských zařízeních. Konkrétně jde o částky maximálně 210 Kč/den za služby a ubytování a 170 Kč za celodenní stravu. SeniorCentrum tak nabídne každému, kdo potřebuje pobytové služby v zařízení pro seniory, péči v moderním domově s úhradami ve výši, na kterou plně dostačují příjmy běžných seniorů. Nikdo se tedy nemusí bát služby tohoto zařízení využít.

 

Společnost SeneCura pečuje na Vysočině již o desítky spokojených klientů v domovech v Telči a Chotěboři, další projekt plánuje realizovat ve Žďáře nad Sázavou. Společnost Senecura je v ČR největším nestátním provozovatelem domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a je držitelem mnoha ocenění za kvalitu a inovace v sociálních službách. Zároveň je považována i za důvěryhodného zaměstnavatele, který si zakládá na kvalitních pracovních podmínkách pro své zaměstnance.

 

DD HU

 • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2021 / 12.11.2021

Počet návštěv: 2659
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies