Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vítězství v soutěži Úřad na cestě k rovnosti 2021 si z kategorie krajů odnáší Kraj Vysočina

soutěž
Soutěž Úřad na cestě k rovnosti je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku "Půl na půl", která podporuje už od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Soutěž vyhlašuje Institut pro veřejnou správu Praha a Ministerstvo vnitra společně s Úřadem vlády ČR.
 

 
 

V návaznosti na vizi Krajského úřadu Kraje Vysočina realizuje krajský úřad aktivity týkající se podpory fyzického a psychického zdraví, rozšířené o podporu slaďování osobního a profesního života a rovných příležitostí.

Uplatňování rovných příležitostí v rámci Krajského úřadu Kraje Vysočina znamená, že všichni mají rovnou startovní čáru bez ohledu na národnost, pohlaví, barvu pleti, etnický nebo sociální původ, jazyk, náboženství nebo víru, politické či jiné názory, majetek, rodinný původ, zdravotní stav, věk, vzhled, nebo sexuální orientaci. Rovné příležitosti nejsou rovností ve výsledku. Aplikace principu rovných příležitostí v podmínkách krajského úřadu reaguje na možnou diskriminaci a na situace, kdy lidé ze znevýhodněných skupin musí nejprve ty ostatní přesvědčit (pokud takovou šanci vůbec dostanou), že nejsou takoví (např. tak neflexibilní, tak nemotivovaní, tak pomalí), jak se o nich může bez reálných zkušeností předpokládat. Uplatňování rovných příležitostí krajským úřadem spočívá v posuzování především individuálních vlastností a schopností člověka. Znamená to nesoudit na základě předsudků, které existují k různým skupinám lidí. Rovné příležitosti krajského úřadu vytvářejí šance na vhodné slaďování osobního a pracovního života zaměstnanců Kraje Vysočina, uvedl Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu.

Prostřednictvím účasti a související prezentace se daří šířit dobrou praxi Kraje Vysočina, krajského úřadu. Dosahovat významného úspěchu mezi kraji, krajskými úřady na národní úrovni. V letošním ročníku s tématem „Příklady dobré praxe v době pandemie covid-19 ve veřejné správě z hlediska rovnosti žen a mužů“ získal Kraj Vysočina první místo s 17 body z maximálního možného počtu 20 bodů.


úřad

 • Ivana Hanáková Kosourová, odbor personální a hospodářské správy
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.11.2021 / 11.11.2021

Počet návštěv: 361
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek