Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Bezpečnost a zdraví, to nás ve škole baví!

Bezpečnost a zdraví, to nás ve škole baví!
Bezpečnost a zdraví, to nás ve škole baví!, byl název letošní konference zaměřené na Zdravé mateřské a základní školy, které jsou zapojené do stejnojmenného programu Státního zdravotního ústavu. Konference se uskutečnila 3. listopadu v prostorách sídla Kraje Vysočina.
 

 
 

„Zdraví našich dětí je pro nás prioritou a je skvělé, že se mu chceme i v rámci školní docházky více věnovat. Zdravé školy tak pro nás vytváří důležitou oporu v regionu, prostřednictvím které můžeme toto téma přenášet až na místní úroveň a zároveň budovat odpovědnost jednotlivců k vlastnímu zdraví a rozvíjení životních kompetencí od nejranějšího věku dětí,“ uvedla v úvodu Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.


Tématem přednášek letošního ročníku byly především reakce na stávající pandemii a s ní související onemocnění a přesun našich životů do online prostředí. Jedním z nejvýznamnějších je psychický dopad na děti a pedagogy. Jak uvedla Marie Vyhnanovská, školní psycholog ZŠ Seifertova Jihlava nejdůležitější je odlišovat různé formy komunikace. Komunikace s dětmi, ale hlavně také s rodiči. Myslet na jednoduché heslo: spokojený učitel = spokojený žák a z toho také vyplývá, abychom nezapomínali dávat si svoje „osobní mantinely“ a rozlišovali svůj čas, kdy jsme pedagogem a kdy rodičem, partnerem. V bloku kyberbezpečnosti Lucie Časarová, vedoucí projektu Kraj pro bezpečný internet představila různé formy osvěty, např. Soutěžní kvíz pro žáky s tematikou internetové bezpečnosti, který probíhá až do konce února 2022. Každý měsíc jsou vylosováni dva výherci věcných cen. Více informací naleznete ZDE.  


Irena Zimenová ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ) po krátké ukázce cvičení představila připravované projekty ve spolupráci s Krajem Vysočina - program Pohyb je život a seminář Děti na startu, což je trénink správných pohybových aktivit pro hodiny tělocviku na MŠ a ZŠ, který se uskuteční již 13. listopadu 2021 v Jihlavě.  Informace ze SZÚ doplnil Stanislav Wasserbauer, který se věnoval aktuálnímu tématu mýty v očkování nejen proti covid-19.


Za Krajskou hygienickou stanici (KHS) Kamila Hodačová jasně a srozumitelně popsala, jak postupovat a koho kontaktovat, pokud máme nakaženého žáka ve třídě a jak nyní probíhá karanténa. Jana Böhmová z KHS představila projekt „Máme to na talíři a není nám to jedno“.  Olga Johanidesová z krajského odboru školství její blok doplnila o informace související s novou legislativou v oblasti školního stravování.


V odpolední části proběhl blok s  Petrou Nováčkovou z Centra primární prevence Spektrum a Kateřinou Součkovou z Poradenského centra pro pedagogy a rodiče, organizace Kolpingovo dílo ČR, z. s. Obě přednášející popsaly velice inspirativní příklady z toho, jak pracovaly s dětmi a rodiči v době lockdownu. Organizace své služby nabízí pouze pro žďárský okres.

 

Konference spadá do aktivit realizovaných Zdravým Krajem Vysočina v rámci místní Agendy 21.

Všechny prezentace z konference jsou volně dostupné v odkazech pod touto tiskovou zprávou.


fotofotofoto

loga

 • Veronika Šoukalová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz


 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2021 / 8.11.2021

Počet návštěv: 698
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies