Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cihla k cihle: Nejzdařilejší stavbu s designovým obloukem postavili žáci z Havlíčkova Brodu

cihla k cihle
Devatenáct dvoučlenných týmů žáků základních škol z celé Vysočiny dnes v Novém Městě na Moravě stavělo designové klenby. Takové bylo zadání 4. ročníku soutěže Cihla k cihle. Stovky cihliček tak pod rukama dětí dávaly tvar originálním objektům, které následně posuzovala odborná porota. Nejkreativnější design stavby, čistota a preciznost provedení letos vynesly vítězství tandemu Tadeáš Siwek a Petr Skála ze ZŠ Havlíčkův Brod, Štáflova.
 

 
 

„Pro zadání letošní soutěže byla záměrně vybrána klenba. Už příroda nám dává následováníhodné příklady, klenba spojuje historii lidstva, je základním stavebním prvkem,“ vysvětluje důvody pro výběr stavebního objektu Miloň Marek ze Střední odborné školy Nové Město na Moravě. Tři a půl hodiny intenzivního stavění absolvovalo celkem 38 dětí z toho 17 dívek. Jejich zájem o stavební obory není překvapivý, řada z nich má už na základní škole zájem v budoucnu studovat například architekturu nebo stavební design. I tyto obory nabízí hned několik středních škol zřizovaných Krajem Vysočina.

 

Výsledky letošního ročníku soutěže Cihla k cihle

1. Tadeáš Siwek, Petr Skála, ZŠ Havlíčkův Brod, Štáflova

2. Jana Zbytovská, Michal Šafr, ZŠ a MŠ Jimramov

3. Magdaléna Drlíčková, Sára Zemanová, ZŠ Žďár nad Sázavou, Švermova

4. Miroslav Čapek, Jakub Vašíček, ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou

5. Natálie Košťálová, Denisa Tlačbabová, ZŠ Velký Beranov


„Není vyloučeno, že bych v budoucnu rád navrhoval moderní domy, asi by mě to i bavilo. Mám ale ještě dva roky na to, abych se rozmyslel, která střední škola je pro mě ta pravá,“ říká letošní nejúspěšnější stavitel Tadeáš Siwek. Jeho týmový kolega Petr Skála přiznává, že o stavební škole v budoucnu neuvažuje, a to i přesto, že ho malé cihličky baví. Oba členové vítězného týmu se shodli na tom, že svou stavbu nechají BEZEJMENNOU.


Speciální cenu studentské firmy A design Nové Město na Moravě – profesionální focení – získaly Markéta Procházková a Lucie Marešová ze ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská.

 

Partnery soutěže jsou společnosti a sdružení: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, PKS stavby, družstvo Směr, SOŠ Nové Město na Moravě.


Foto: Tadeáš Siwek a Petr Skála

CIhla

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2021 / 14.10.2021

Počet návštěv: 1197
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek