Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Víkendový program v Telči podpořil mladé lidi z dětských domovů a pěstounských rodin

Víkendový program v Telči podpořil mladé lidi z dětských domovů a pěstounských rodin
Mladí lidé z dětských domovů mají vstup do dospělosti náročný. Potýkají se situacemi, které běžní dospívající řešit nemusí. Právě proto pro ně připravili pracovníci odboru sociálních věcí Kraje Vysočina společný víkend v Telči se zajímavým programem. Postupně se dvou říjnových víkendů zúčastnilo přes dvacet dětí z dětských domovů z Vysočiny, které doplnilo několik mladých lidí žijících v pěstounské péči. Akce se uskutečnily v rámci krajského projektu Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem.
 

 
 

Účastníci měli možnost vyzkoušet si svoji fyzickou zdatnost a odvahu při sportovních aktivitách. Zábavnou formou získali nové informace, například na minikurzu první pomoci, na interaktivní besedě o kyberšikaně nebo se učili, jak efektivně komunikovat a jak se co nejlépe orientovat na pracovním trhu. „Víkendové pobyty mají podpořit samostatnost mladých lidí před odchodem z dětského domova a z pěstounských rodin. Věříme, že můžeme prostřednictvím prožitků a sdílení zkušeností posílit jejich sebevědomí a také na ně navázat další podpůrné osoby, které jim pomohou při vstupu do civilního života. Přestože se v dětských domovech i v náhradních rodinách na vstup do dospělosti v přípravách zaměřují, vnímáme tyto aktivity jako důležité. Ve výsledku jde o formu prevence bezdomovectví, kriminality a podobně,“ přiblížila vedoucí odboru sociálních věcí Kraje Vysočina Věra Švarcová.


Při závěrečné besedě před odjezdem zpět do domovů se účastníci i lektoři shodli, že chtějí v těchto aktivitách pokračovat. „Program se mi moc líbil, na figuríně jsem si mohl vyzkoušet první pomoc a nanečisto pracovní pohovor. Sešli jsme se dobrá parta z různých domovů, nebáli jsme se sdílet svoje příběhy. Na konci jsme si vyměnili kontakty, abychom zůstali ve spojení. Díky pobytu jsem poznal nové lidi – lektory, na které se mohu kdykoli obrátit. Jediné, co hodnotím negativně, je, že pobyt netrval déle,“ prozradil své dojmy jeden z účastníků.


první pomoc

první pomoc


Víkendové pobyty se konaly pod záštitou projektu „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

esf


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2021 / 14.10.2021

Počet návštěv: 546
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek