Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Firma roku a živnostník roku: Na Vysočině vítězí textilka a učitel angličtiny

Firma roku a živnostník roku: Na Vysočině vítězí textilka a učitel angličtiny
V Kraji Vysočina získala titul IBM Firma roku 2021 společnost PLEAS, která vyrábí denní a noční prádlo pro muže, ženy i děti. Mezi živnostníky vybojoval titul MONETA Živnostník roku 2021 Kraje Vysočina Bronislav Sobotka, který se věnuje výuce angličtiny.
 

 
 

Vítězný živnostník Bronislav Sobotka několik let učil angličtinu v Oxfordu a získal certifikát DELTA. Přednáší na Masarykově univerzitě, školí učitele, má nejsledovanější český youtubový kanál o angličtině a asi nejstudovanější on-line kurz angličtiny u nás. Hodně výukových materiálů tvoří zdarma, například videa, bezplatný e-book, on-line kvízy a články na blogu s vysvětlováním gramatiky. „Nechci jen učit, chci, aby si lidé angličtinu skutečně zamilovali, a to bez ohledu na předchozí vztahové komplikace s jazyky,“ říká Bronislav Sobotka. Klienty jsou lidé všeho věku i jazykové úrovně, včetně věčných začátečníků. Má ohromnou radost, když dostává zpětnou vazbu, že se s ním angličtinu učí celá rodina, tedy rodiče, jejich děti i prarodiče. Dělá práci, která ho neskutečně baví a má na ni úžasnou zpětnou vazbu.

 

„Jednoznačně nejlepší sebeprezentace v rámci představování se krajských finalistů. Čišelo z něj zapálení pro činnost, které se věnuje,“ okomentoval vítěze porotce David Kouřil z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Petr Vondrák věnující se oboru vstřikování termoplastů. Třetí příčku obsadila Tereza Černá se svým bezobalovým obchodem.

 

„Jsme jediným výrobcem ve střední Evropě, který má v jednom výrobním areálu soustředěnu vícestupňovou výrobu od pletení úpletu až po zabalení hotového výrobku, který nese garanci vysoké kvality a splňuje předepsaná ekologická kritéria,“ říká Jitka Černá, která má ve vítězné firmě PLEAS na starosti výrobu. Zboží firma prodává ve vlastních podnikových prodejnách, ale i v prodejnách zákazníků jak v maloobchodech, tak ve velkoobchodních řetězcích. Sází na nejvyšší kvalitu zboží „Made in Czech Republic“. A motivace je stále stejná, prodávat zákazníkům co nejkvalitnější zboží, na které mohou být hrdí, že ho nosí.  Společnost zaměstnává více než šest set zaměstnanců. Neustále se snaží držet módních trendů nejen v odstínech, ale také například v použití příjemnějších a jemnějších materiálů. Vyvíjí stále nové vzory, během roku vytváří dvě rozsáhlé kolekce pánského a dámského nočního zboží, na léto pak kolekci oblečení pro volný čas. Od prvopočátku vyrábí kvalitní zboží, což je pro zákazníky priorita a důvod, proč se stále vracejí.

 

„Jsem rád, že vyhrála firma, která si dokáže poradit na tak vysoce konkurenčním trhu, jakým je textilní výroba a společnost, která dokáže zajistit vysokou zaměstnanost na Havlíčkobrodsku,“ zhodnotil volbu Jaroslav Dvořák z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost MHA zabývající se podporou marketingových aktivit. Bronzovou příčku obsadila společnost Vodaservis věnující se technologiím na úpravu pitné vody.

 

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění na Vysočině získal rovněž angličtinář Bronislav Sobotka.

 

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

 

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

 

 

IBM Firma roku 2021 Kraje Vysočina:

1. PLEAS a.s. – výroba denního a nočního prádla pro muže, ženy i děti (Havlíčkův Brod)

2. MHA, s.r.o. – podpora marketingových aktivit (Humpolec)

3. Vodaservis s.r.o. – technologie na úpravu pitné vody (Žďár nad Sázavou)

 

MONETA Živnostník roku 2021 Kraje Vysočina:

1. Bronislav Sobotka – výuka angličtiny (Koněšín)

2. Petr Vondrák – vstřikování termoplastů (Velká Bíteš)

3. Tereza Černá – bezobalový obchod (Jihlava)

 

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Kraje Vysočina:

Bronislav Sobotka – výuka angličtiny (Koněšín)


firma roku a živnostník roku

 

 • převzatá tisková zpráva
 • Kontakt pro média:
  David Pavlát, PR Specialist
  +420 777 771 087, david.pavlat@communa.cz

 

www.firmaroku.cz
www.zivnostnikroku.cz


 

Vyhlašovatelem soutěží je deník Hospodářské noviny vydavatelství Economia. Titulárním partnerem soutěže Živnostník roku je MONETA Money Bank. Titulárním partnerem soutěže Firma roku je IBM Česká republika. Hlavním partnerem soutěží Firma roku a Živnostník roku je Stavební skupina Eurovia CS. Partnerem soutěží je společnost EPSON. Partnerem krajských kol soutěží je Skupina ÚJV.  Záštitu a odborný dohled zajišťuje Hospodářská komora ČR. Záštitu projektu dále poskytli hejtmanky a hejtmani krajů ČR. Zpracovatelem je analytická agentura Datank. Pořadatelem soutěží je agentura Communa.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2021 / 7.10.2021

Počet návštěv: 625
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek