Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Jak na bezpečná hesla?

hesla
Při pohybu na internetu, je silné heslo prvním důležitým krokem k ochraně našich osobních dat. Hesla máme téměř ke všemu – e-mailová schránka, účty na sociálních sítích nebo u různých e-shopů. Ale jak by bezpečné heslo mělo vypadat? Určitě to není heslo 1234 napsané na papírku vedle našeho počítače! Ale to už dnes většina z nás ví.
 

 
 

Dříve se doporučovalo pro vytvoření „silného“ hesla písmena a číslice doplňovat znakem, jako např. @. Nyní se odborníci shodují, že místo krátkého složitého hesla, je lepší volit dlouhé heslo, jako například VYSOCINAradiPouzivat9DlouhaHesla. Minimálně alespoň 15 znaků. Je důležité mít pro přihlašování do různých účtů rozdílná hesla. Hackeři se ročně dostanou k řadě databází s hesly uživatelů, a pokud máte všude stejné heslo a to někde unikne, mohlo by to mít pro Vás nepříjemné následky. S problémem, jak si všechna tato hesla zapamatovat, pomohou tzv. správci hesel. Své heslo nikdy nikomu nevyzrazujte. Pokud se dozvíte, že Vaše heslo bylo prozrazeno, ihned ho změňte. Pokud chceme úroveň zabezpečení našeho přihlašování zvýšit, můžeme využít více kroků k ověření. Například, jako to známe z internetového bankovnictví, pomocí SMS zprávy, kdy nám přijde jednorázový kód.


Více informací o problematice bezpečných hesel naleznete na webu www.KPBI.cz, kde jsou k tomuto tématu dostupné jak e-learningové lekce, tak krátká videa.


 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2021 / 29.9.2021
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 288
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies