Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Na Vysočině začalo očkování bez registrace. Během první hodiny vakcínu dostala osmdesátka zájemců

očkování
Zájemci o očkování, kteří nejsou prozatím registrováni na žádný termín, mohou v určených termínech přijít na očkování bez registrace do velkého Očkovacího centra Jihlava-Hruškové Dvory. Kraj Vysočina ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava využije kapacitu stávajícího očkovacího centra. Odpadá jakákoli administrativa před návštěvou centra, registrace proběhne až na místě. Velké očkovací centrum neregistrované klienty očkuje prozatím jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Zájemcům starším 18 let stačí jen přijít s občanským průkazem a kartičkou pojištěnce.
 

 
 

Během první hodiny podali pracovníci centra v Jihlavě-Hruškových Dvorech 79 dávek vakcíny Johnson & Johnson. Zájem veřejnosti o tuto vakcínu demonstroval zástup čekajících dlouhé minuty před otevřením centra. „Přišel jsem hlavně kvůli tomu, že jde o jednu dávku očkování, nechci chodit vícekrát. Očkování mám odbyté, a to je pro mě hlavní,“ uvedl Jiří z Jihlavy, který byl jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson v jihlavském centru očkován jako první. Se stejným argumentem dorazila do centra většina neregistrovaných zájemců. „Už jsem neměl trpělivost čekat na vakcínu od svého praktického lékaře, jsem v rodině poslední neočkovaný. Pracuji tady vedle, tak jsem si sem jen odskočil,“ říká Tomáš z Jihlavy. V první hodině mezi neregistrovanými očkovanými nepřevládala žádná věková skupina. Přišli studenti, většinou vysokých škol, maminky s malými dětmi i senioři. Zájem o neregistrované očkování vedení centra překvapil. V první hodině byla pro tuto skupinu vyčleněna dvě z deseti pracovišť. Očkovací centrum Jihlava-Hruškové Dvory dnes standardně odbaví dalších 700 klientů, kteří jsou řádně registrovaní na druhou dávku vakcíny Pfizer/BioNTech.

 

Kraj nezvažuje rozšířit očkování i do obchodních domů, tato varianta generuje zásadní požadavky provozovatelů, tedy krajských nemocnic, na velké navýšení personálu.

Kraj Vysočina děkuje týmu Očkovacího centra Jihlava-Hruškové Dvory za zajištění očkování bez objednání a za rozšíření služby pro veřejnost.


očkováníočkováníočkováníočkování

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2021 / 27.7.2021

Počet návštěv: 1502
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies