Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kybernetická bezpečnost je pro Vysočinu jednou z priorit. Potvrdilo to ocenění v soutěži eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2021

Manažer kybernetické bezpečnosti Kraje Vysočina Dominik Marek získal 3. místo v soutěži eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2021. Soutěž každoročně vyhlašuje Magazín Egovernment s cílem ocenit osobnosti, které se zasloužily o rozvoj elektronizace veřejné správy v České republice. „Bezpečnost v oblasti IT je pro kraj jednou z důležitých priorit. Nejen, že máme nastavené certifikované procesy kybernetické bezpečnosti v rámci krajského úřadu, ale zároveň pomáháme našim příspěvkovým organizacím nastavit funkční opatření a realizovat požadavky nutné k zajištění vlastní ochrany a bezpečnosti informací,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Novotný, který je zároveň členem Komise Rady AKČR pro bezpečnost.
 

 
 

První Strategii elektronické bezpečnosti schválil kraj už v roce 2014 a nyní postupuje v souladu s aktualizovanou Strategií elektronické bezpečnosti na roky 2018–2021. „Nastavené metody řízení bezpečnosti informačních systémů kraje jsou certifikovány podle mezinárodně uznávaných norem ISO 27 001, to zaručuje, že zvolené postupy jsou osvědčené v praxi a lze je univerzálně použít v různých typech organizací,“ přibližuje Vladimír Novotný.

 

Zjednodušeně řečeno si pod pojmem řízení bezpečnosti informačních systémů můžeme představit jednak analýzu rizik, kdy si klademe otázky Co by se mohlo stát? Například odcizení dat nebo počítačů, poškození serveroven, záměrný kybernetický útok, prolomení firewall, poškození webových stránek a další. Na základě vyhodnocení rizik se pak nastavují vhodná opatření a požadavky k zajištění ochrany a bezpečnosti informací. „Zmíněný systém už plně funguje v prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina a teď se snažíme přenést stejnou praxi i na naše příspěvkové organizace. Už teď jim pomáháme řešit bezpečnostní incidenty a zároveň poskytujeme podporu, aby byly schopny čelit kybernetickým útokům samy v rámci vlastní politiky bezpečnosti,“ uzavírá náměstek Novotný.

Krajský manažer bezpečnosti Dominik Marek uspěl v kategorii krajů a ve stejné kategorii se už v minulosti několikrát stal osobností egovernmentu také vedoucí odboru IT Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Mezi nominovanými a oceněnými v minulých ročnících figuruje i projektová manažerka krajského odboru informatiky Klára Jiráková nebo bývalý hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2021 / 4.6.2021

Počet návštěv: 491
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek