Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Horácké divadlo Jihlava opět hraje divákům a zve na 82. divadelní sezónu!

Horácké divadlo Jihlava opět hraje divákům a zve na 82. divadelní sezónu!
Na postupné rozvolňování vládních opatření nastavených v souvislosti s pandemií covid-19 trpělivě čekali nejen příznivci muzeí, galerií, památek, knihoven, ale i divadel. Díky zlepšující se situaci na našem území se návratu divadelních představení na jeviště a diváků do hlediště dočkala i divadla, mezi nimi i krajská divadelní scéna Horácké divadlo Jihlava. Je však nutné plně respektovat aktuálně platné státem stanovené podmínky pro návštěvu divadelních představení (uvnitř i venku). Všechny důležité informace zveřejňuje a pro své návštěvníky pravidelně aktualizuje Horácké divadlo Jihlava na svých webových stránkách.
 

 
 

Na červen 2021 Horácké divadlo Jihlava připravilo sedm představení pohádkového příběhu Kniha džunglí v jihlavské ZOO. „O všechna představení je maximální zájem. Doufáme, že nám budou přát venkovní podmínky, představení je totiž možné odehrát jen za příznivého počasí,“ dodává Mirka Kvíčalová z PR oddělení divadla a doplňuje: „Návštěvníky čekají i dvě derniéry: na velké scéně Horáckého divadla Jihlava 4. června v 19.00 je možné naposledy vidět komedii Podivný pár a v sobotu 26. června v 19.00 je na programu poslední uvedení hudební komedie Škola základ života. Na malé scéně se můžete těšit 19. a 20. června vždy v 19.30 na premiéru a první uvedení koprodukční experimentální inscenace Swing Heil!“

 

Plánovaný program na měsíc červen je uveřejněn na webových stránkách www.hdj.cz, a vstupenky na jednotlivá divadelní představení je možné zakoupit standardní cestou on-line nebo v pokladně divadla, kde nadále probíhají i výměny vstupenek.

 

Zahájen je i prodej předplatného na příští, 82. divadelní sezónu Horáckého divadla Jihlava. Už druhým rokem vydává divadlo svůj dramaturgický plán na další sezónu ve výjimečném režimu. Stejně jako všechny kulturní instituce v zemi, tak i jihlavskou scénu ovlivnila opatření proti pandemii covid-19 zásadním způsobem. Veškeré informace jsou rovněž k dispozici na webových stránkách Horáckého divadla Jihlava.

 

Divadelní pokladna je od 1. června 2021 otevřena ve standardní otevírací době, tedy pondělí až pátek od 11.00 do 19.00 hodin, v sobotu a v neděli hodinu před představením.

 

Vůbec první představení před diváky odehrál po dlouhé odmlce jihlavský soubor už na konci května v rámci festivalu Divadelní svět Brno, kam dostala pozvánku inscenace Osudy dobrého vojáka Švejka, v červnu se pak divadelníci chystají do Hradce Králové na Mezinárodní divadelní festival Regiony s autorskou inscenací Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova.

 

A prázdniny? „Ani letos neplánují herci Horáckého divadla klasické divadelní prázdniny, během letních měsíců se bude v divadle zkoušet, vedle Knihy džunglí v jihlavské zoo se připravují další produkce pod širým nebem na Vysočině a velké množství zájezdů. Vlastní dramatizaci románu Osudy dobrého vojáka Švejka, od jehož prvního vydání uplynulo letos 100 let, předvede Horácké divadlo ve městech s knihou spojených, k vidění tak bude v Praze, v Komárně i v Sarajevu, v jednání je ještě představení v Českých Budějovicích a Budapešti. Mimoto bude jihlavské divadlo k vidění také v Šumperku nebo ve Valdštejnské zahradě v Praze,“ prozrazuje Mirka Kvíčalová.


hdj

hdj

 

 

 • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz  


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2021 / 3.6.2021

Počet návštěv: 332
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek