Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Obnovení školních autobusových spojů, rychlé očkování v centrech, konec některých omezení

 

 
 

-        Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: poslední týden incidence o 28 % nižší než předchozí týden, je to poměrně významný pokles, nyní tedy 362 případů na 100 tisíc obyvatel.

-        Během víkendu se po skutečně dlouhé době dostala čísla obsazenosti COVID lůžek intenzivní péče (JIP a lůžka s umělou plicní ventilací) pěti krajských nemocnic pod 70, dnes nemocnice hlásí 59 obsazených lůžek intenzivní péče, počet pacientů na standardních COVID lůžkách se dostal pod 300. Situace však není ve všech nemocnicích stejně příznivá, např. Nemocnice Nové Město na Moravě a Nemocnice Havlíčkův Brod stále vykazují téměř 100% obsazenost COVID intenzivních lůžek, situace je zde stále vážná.

-        Veřejná doprava Vysočiny: od 12. 4. pojedou autobusy v pracovní dny dle školního provozu, víkendy zatím zůstávají s omezením, drážní doprava se z provozních důvodu vrátí ke školnímu provozu od 26. 4.

-        Provoz škol a školských zařízení: na území celého Kraje Vysočina se od 12. 4. 2021 vrací do mateřských škol předškoláci, 1. stupeň ZŠ se vrátí v rotační formě po týdnu po celých třídách. Kompletně prezenční výuka se rozjede u malotřídních a speciálních škol.

-        S účinností od 12. 4. bude ukončena činnost tzv. určených škol. Bude však umožněna osobní přítomnost předškolních dětí ve své kmenové školce a žáků 1. stupně základní školy ve své kmenové škole (ve školní družině nebo klubu). Toto se opět týká dětí rodičů vykonávajících povolání nezbytná pro boj s pandemií (pověřená školská zařízení se starala o 875 dětí).

-        Během jediného dne se podařilo Kraji Vysočina ve spolupráci s HSZ Kraje Vysočina rozvést na 15 obcí s rozšířenou působností antigenní testy pro školy a školská zařízení. Více informací ZDE. Distribuce v rámci spádové oblasti probíhá během středy a čtvrtka.

-        S koncem nouzového stavu končí zákaz pohybu mezi okresy a zákaz nočního vycházení.

-        Ve středu 7. 4. bylo dle avíza ministerstva zdravotnictví na Vysočinu doručeno 11 plat očkovací látky Pfizer/BioNTech. Stejné množství očkovací látky je přislíbeno každý týden do konce dubna. V květnu bude k dispozici každý týden 14 plat. S ohledem na převažující dodávky vakcíny Pfizer/BioNTech určené k aplikaci ve velkých centrech jsou to právě velká očkovací centra, kde je nyní odbavováno nejvíce registrovaných osob.

-        V Kraji Vysočina je nyní podle statistik ministerstva zdravotnictví 179 ordinací praktických lékařů, které provedly registraci osob k očkování. Během března bylo do 133 ordinací praktiků dodáno 8 600 dávek vakcíny AstraZeneca, např. tento týden bylo rozvezeno dalších 700 dávek pro 7 ordinací.

-        Krizový štáb souhlasí, aby velká očkovací centra aplikovala neproočkované, tzv. zbytkové vakcíny příslušníkům Policie České republiky. Tímto způsobem byli prozatím očkováni příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Kraj Vysočina stále čeká na vyjádření MPSV týkající se přednostního očkování pracovníků mikrojeslí a jeslí.

 

 • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2021 / 8.4.2021

Počet návštěv: 603
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek