Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Rozdělení vakcín v Kraji Vysočina

Rozdělení vakcín v Kraji Vysočina
Od ledna letošního roku redistribuuje státem dodané vakcíny Nemocnice Jihlava, ve které bylo zřízeno krajské distribuční centrum pro Vysočinu. Povinnost zřídit očkovací centra uložila jednotlivým krajům vláda ČR. „V případě Vysočiny byla zřízena síť očkovacích center, která vznikla strategicky v největších městech. Tato centra byla a nadále budou přirozeně klíčovými místy, která umožňují rychlou proočkovanost populace. K této páteřní síti jsou postupně připojovány ordinace praktických lékařů, kterým přísluší očkovat vakcínou AstraZeneca, která bohužel nyní není,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Současná praxe v distribuci dodaných vakcín v Kraji Vysočina: Ve velkých očkovacích centrech jsou využívány vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderna, vakcína AstraZeneca je do center dodávána už pouze za účelem revakcinace druhou dávkou, většina dávek míří přímo k praktikům. Vakcína AstraZeneca je v současné době jedinou očkovací látkou, u níž ministerstvo zdravotnictví umožňuje distribuci do ordinací praktických lékařů.

 

Informace o nedostatku vakcín v ordinacích a připravenosti praktiků na očkování, které Sdružení praktických lékařů Kraje Vysočina rozeslalo tento týden médiím, vedení Kraje Vysočina potvrzuje. Stejně jako praktici i očkovací centra aktuálně pociťují dopady snížených dodávek. Centra minimalizovala podávání první dávky, soustředí se především na revakcinaci. Tento stav by se měl podle informací ministerstva zdravotnictví změnit už během příštího týdne, kdy do regionu doručí ministerstvo zdravotnictví více než 13 tisíc dávek vakcíny Pfizer/BioNTech.

 

Vakcín AstraZenecy je doručováno do České republiky málo, což se logicky odráží i na množství, které je státem přerozdělováno do regionů. O to více vedení kraje mrzí reakce sdružení praktických lékařů, které je o této skutečnosti průběžně přes svého krajského koordinátora informováno. Krajské distribuční centrum vyslyšelo sdružení praktických lékařů a zaváží ordinace i menším než doporučeným množstvím vakcín. I přesto, že nejde o vysoké počty, je dílčím závozem uspokojeno více ordinací. Je důležité zmínit, že přerozdělování vakcín tímto způsobem představuje pro distribuční centrum obrovskou administrativní i logistickou zátěž a není jeho povinností takto postupovat. Přesto se distribuční centrum na pokyn kraje snaží vyjít ordinacím maximálně vstříc.


www.ockovanivysocina.cz 


 • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2021 / 29.3.2021

Počet návštěv: 951
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek