Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Záchranná Stanice Pavlov vydává první číslo nového zpravodaje Pavlovinky

Záchranná Stanice Pavlov vydává první číslo nového zpravodaje Pavlovinky
Rok 2021 je třináctým rokem, kdy obecně prospěšná společnost Stanice Pavlov, která sídlí mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, zajišťuje s finanční podporou Kraje Vysočina provoz záchranné stanice pro handicapované živočichy. Stejně jako další oblasti i záchrannou stanici už druhým rokem negativně ovlivňuje pandemie, která se mimo jiného projevuje sníženým počtem návštěvníků. Proto se v Pavlově rozhodli, že budou se svými podporovateli v kontaktu alespoň na dálku, například formou nového zpravodaje Pavlovinky.
 

 
 

„Informace o naší činnosti chceme předávat veřejnosti novým způsobem. Jedenkrát za dva měsíce budeme vydávat newsletter s názvem Pavlovinky, kde přiblížíme aktuální dění, nové i dlouhodobé obyvatele stanice a přidáme i nejrůznější rady,“ informoval ředitel stanice Zbyšek Karafiát s tím, že odpovědi na některé dotazy od lidí jsou už nyní v březnových Pavlovinkách.

 

Záchranná stanice apeluje na všechny obyvatele nejen z Vysočiny, kterým není osud zvířat ve volné přírodě lhostejný, a výzvu zaštiťuje heslem „I malý čin vyžaduje velké srdce“. Každý se může zapojit  do záchrany zvířat v přírodě. Každý, kdo chce pomoci se záchranou nějakého zraněného zvířátka, si zaslouží obdiv. Vždy ho to totiž stojí určité úsilí, čas a někdy i finance.  Aby byla pomoc  účinná, doporučujeme sledovat webové stránky záchranné stanice, kde jsou popsány rady a postupy. Z důvodu koronavirové pandemie nebude slavnostní zahájení činnosti stanice v dubnu, ale od května lze se zástupci stanice domlouvat prohlídky a také se v Pavlově po delší pauze  připravují na děti a žáky, kteří v rozlehlém přírodním areálu absolvují  výukové a školní programy.


„Kraj Vysočina považuje existenci a činnost Stanice Pavlov za nezbytnou, neboť jako jediná v regionu svým rozsahem, odborností pracovníků, podmínkami a možnostmi, jako je velký počet voliér včetně karanténních boxů, výběhů, zimovišť nebo vodních ploch, naplňuje své prvotní poslání, a to záchranu, léčbu, rehabilitaci a vypouštění uzdravených živočichů zpět do přírody,“ vyjmenovává přínosy stanice náměstek hejtmana  Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček a směřuje zájemce na nové webové stránky záchranné stanice. „Každý se sem může podívat a dozvědět se zajímavé rady, získat informace o možnostech dárcovství, přečíst si novinky z prvního čísla Pavlovinek a domluvit si prohlídku stanice,“ zve k návštěvě webu i samotné stanice Lukáš Vlček.


pavlov

pavlov

 

pavlov

 • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.3.2021 / 25.3.2021

Počet návštěv: 426
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek