Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Veřejné fórum Kraje Vysočina se uskuteční ve dnech 29.–30. dubna

Kraj Vysočina pořádá už po šesté veřejné fórum, jehož prostřednictvím hledá náměty pro další rozvoj kraje ve spolupráci s vedením kraje a dalšími účastníky z řad veřejnosti. Pro tento rok bude však původní formát celodenního prezenčního setkání nahrazen online formou. „Zástupce zájmových sdružení, podnikatelů, vzdělávacích subjektů, veřejné správy ale i široké veřejnosti zvu ke společné diskusi, při které budeme hledat deset největších námětů pro rozvoj kraje z pohledu odborné i laické veřejnosti," vyzývá náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová a dodává, že online setkání se uskuteční 29. a 30. dubna. Náměty z veřejného fóra budou následně využity při aktualizaci strategických dokumentů kraje.
 

 
 

Účastníci fóra budou nejdříve rozděleni podle tematických oblastí k jednotlivých online kulatým stolům, kde bude diskusi řídit pracovník krajského úřadu, do jehož gesce daná problematika spadá. Formou brainstormingu a většinové shody budou následně vybrány dva nejzásadnější náměty v každé oblasti. Druhý den se spolu sejdou zástupci všech kulatých stolů, aby mohli o významnosti definovaných námětů ze všech tematických oblastí hlasovat. Desítka nejdůležitějších námětů identifikovaných touto cestou bude následně předložena k hlasování veřejnosti. V roce 2018 byly mezi TOP 10 vybrány například ochrana vod a její zadržení v krajině nebo podpora vlastníků lesa při řešení kůrovcové kalamitní situace.

 

Kraj Vysočina veřejné fórum realizuje jednou za dva roky v rámci místní Agendy 21, která má za cíl naplňovat kroky směřující k zajištění dobré a udržitelné kvality života na svém území. Metodickou pomoc pro pořádání veřejného fóra poskytuje Národní síť Zdravých měst ČR. Veřejná fóra se konají také ve městech a obcích realizujících místní Agendu 21 na území kraje.


Další informace k veřejnému fóru jsou zveřejněny také na www.kr-vysocina.cz/zdravykraj.


V případě Vašeho zájmu o účast kontaktujte prosím koordinátorku projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Veroniku Šoukalovou (soukalova.v@kr-vysocina.cz, tel: 724 650 276).  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2021 / 22.3.2021

Počet návštěv: 3744
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies