Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jednání krizového štábu Kraje Vysočina: Připravuje se testování žáků, do nemocnic je opět poptávána asistence Armády

 

 
 

-         Informace KHS: V Kraji Vysočina je evidován za poslední týden růst případů COVID-19, pozitivní výsledky tvoří cca 25% všech odběrů. Britská varianta je však potvrzována stále častěji, za poslední týden je ve statistice uvedeno už 228 případů (téměř o 100% více než v minulém týdnu), jen za včerejší den bylo u pozitivně testovaných osob v okrese Jihlava potvrzeno 70% vzorků s britskou mutací. Velice rychle však přibývá hospitalizovaných pacientů s váženým průběhem COVID.

-        S ohledem na rychle rostoucí počet hospitalizovaných osob s nutným zajištěním intenzivní péče požádala Nemocnice Havlíčkův Brod o výpomoc Armádu ČR. Na vyjádření generálního štábu se nyní čeká. Nemocnice Havlíčkův Brod má k dnešnímu dni obsazeno všech sedm covid lůžek na JIP a všech sedm covid lůžek intenzivní péče s umělou plicní ventilací, v péči má 48 covid pacientů na standardních lůžkách, což je nejvíce v regionu. Z dnešních odpoledních čísel je zřejmé, že pacientů hodinu od hodiny přibývá. Na hraně kapacit JIP je Nemocnice Pelhřimov, obsazena jsou všechna lůžka s umělou plicní ventilací v Nemocnici Nové Město na Moravě.

-        Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Třebíč a Nemocnice Havlíčkův Brod požádaly o asistenci armády u odběrových stanů na dobu celého března – na reakci Armády ČR se čeká.  

-        Kraj Vysočina vznesl oficiálně dotaz na centrální orgány, zda je možné vakcínou AstraZeneca v 1A skupině očkovat i složky IZS (policii, hasiče) – na odpověď kraj čeká. Na dotaz, zda může být nyní očkován i administrativní personál očkovacích center přišla kraji zamítavá odpověď od hlavní hygieničky. Očekává se, že od 1. března bude možné vakcínou Astra/Zeneca očkovat i prostřednictvím praktických lékařů.

-       Kraj Vysočina se připravuje na postupné obnovení prezenčního vzdělávání žáků a studentů, které MŠMT ČR předpokládá od 1. března 2021. Prioritně se bude jednat o žáky a studenty závěrečných ročníků středních a vyšších odborných škol, praktické vyučování a dále závěrečné ročníky základních škol. Předpokládá se antigenní testování výtěrem z nosu, které se bude vyhodnocovat přímo ve školách. Pozitivně vyhodnocení žáci a studenti budou dále postoupeni na PCR testy. Antigenní testy by měly být do škol distribuovány přes Hasičský záchranná sbor ČR. Podle radního pro školství Jana Břížďaly se ve středních a vyšších odborných školách v Kraji Vysočina se vzdělává přibližně 5000 žáků a studentů, výuku zde zajišťuje cca 1200 učitelů.

-        PCR testování v Kraji Vysočina cca 600 – 700 testů denně, obrovský zájem je nyní o antigenní testování, kapacity jsou přiměřeně navyšovány, na základě velkého zájmu veřejnosti bylo spuštěno i zpoplatněné antigenní testování pro ty, kteří nemohou využít jeho bezplatnou nabídku.


 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Jednání krizového štábu Kraje Vysočina: Připravuje se testování žáků, do nemocnic je opět poptávána asistence Armády
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2021 / 18.2.2021

Počet návštěv: 952
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek