Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Výstavy za muzejními okny v Pelhřimově a v Třebíči

Výstavy za muzejními okny v Pelhřimově a v Třebíči
„Na základě kladného ohlasu ze strany veřejnosti fungují opět od února tzv. muzejní okýnka při Muzeu Vysočiny Pelhřimov a Muzeu Vysočiny Třebíč. Ačkoli dle vládních opatření souvisejících s onemocněním COVID-19 musí být všechny sbírkotvorné instituce nadále uzavřené, snaží se tyto organizace udržovat kontakt s veřejností, a to například prostřednictvím sociálních sítí či improvizovanými výstavami za okny muzeí. Chtěl bych jim za tuto zajímavou aktivitu poděkovat,“ uvedl Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že tyto výstavy mohou být příjemným zpestřením procházky uvedenými městy.
 

 
 

Na Hromnice 2. 2. 2021 symbolicky ve 12:01 hod. byla za okny výstavní síně zámků pánů z Říčan na Masarykově náměstí v Pelhřimově zpřístupněna nová improvizovaná výstava z cyklu Co to sbíráš?. Ta zde bude k vidění 14 dní v režimu 24 hodin denně. Včetně sobot a nedělí. K její obměně dojde vždy po dvou týdnech v úterý v poledne. V rámci tohoto cyklu by měly být postupně představeny rozmanité sbírkové předměty z vybraných podsbírek uložených v depozitáři. Jak říkají samy kurátorky Markéta Skořepová a Miroslava Kvášová z pelhřimovského muzea, rády by vám tímto zkrátily čekání na živou a opravdovou kulturu. „Začneme vývěsními štíty, následovat bude Josef Šejnost, na řadu přijde také třeba reklama nebo móda. Pokud i vy máte nějaký tip, co byste rádi za okny muzea viděli, napište či zavolejte do muzea,“ vyzvaly k jedinečné možnosti podílet se na zaměření výstavy kurátorky.  Pro aktuální informace sledujte webové stránky muzea.  

 

Rovněž Muzeum Vysočiny Třebíč znovuotevřelo pomyslné muzejní výdejní okýnko. Jak říkají sami muzejníci: „Pojďte se osvěžit k našemu muzejnímu výdejnímu okýnku. Žaludek nenakrmíte, ale zato vás čeká pohlazení na duši.“ V průběhu února zde budou vystaveny plakáty ze sbírky třebíčského muzea, která čítá zhruba 20 tisíc položek. Tato podsbírka plakátů byla systematicky vytvářena již od roku 1981. Vytipovány z ní  byly čtyři zajímavé tematické okruhy vhodné k vystavení. Pokud tedy zavítáte k třebíčskému zámku, budete si moci přes okénko prohlédnout plakáty upozorňující na nebezpečí alkoholu, cigaret, vyzývající ke zdravému stravování, aktivnímu pohybu – zkrátka zdravému životnímu stylu. Druhou skupinu budou tvořit plakáty politických stran napříč historií našeho státu, třetí prezentovanou oblastí budou plakáty se zemědělskou tématikou z dob předchozího komunistického režimu a na konec po práci patří již neodmyslitelně trocha zábavy v podobě plakátů zvoucích na karnevaly, tancovačky, maškarní plesy apod. Stejně jako v loňském roce je pro příchozí připraveno malé překvapení v podobě hrací karty a samolepky. Což zajisté ocení nejenom sběratelé, ale i všichni ostatní. Třebíčské muzejní okýnko je nasvícené denně v čase od 9 do 20 hodin. Obměňováno bude vždy v pondělí. Takže během 4 únorových týdnů se vystřídají všechna témata. Všechny informace nejenom k této aktivitě, ale vůbec k Muzeu Vysočiny Třebíč najdete na www.muzeumtr.cz.

muzeumPe
muzeumTR

 • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Výstavy za muzejními okny v Pelhřimově a v Třebíči
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2021 / 9.2.2021

Počet návštěv: 282
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek