Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Plán vzniku velkých očkovacích center je v největších městech Vysočiny připraven

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se seznámil s návrhy zástupců měst na umístění budoucích velkých očkovacích center. Ve spolupráci s vedením pěti okresních měst by měla centra vzniknout na dobře dostupných místech s tím, že musí být bezbariérová. Tato centra v budoucnu pokryjí nabídkou očkování všechny okresy. „Máme ambiciózní cíl – v každém z plánovaných velkých očkovacích center, tedy v každém okresním městě zajistit denní očkovací kapacitu až 500 osob s tím, že doufáme, že některá místa mají ambici nabídnout, při příznivých personálních podmínkách a dostatku dodané vakcíny, i kapacitu vyšší,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Pelhřimov

Velké očkovací centrum je vedení města připraveno zřídit v Kulturním domě Máj na třídě Legií v řádech dnů. Ladislav Med, starosta Pelhřimova je již domluven s vedením krajské nemocnice na prostorovém uspořádání centra, zajištěno je potřebné vybavení, centrum může být připraveno k otevření dle potřeby do dvou týdnů, spolupráce je domluvena s Policií ČR i hasičským záchranným sborem. Toto centrum je pro ověření funkčnosti logistiky a IT systémů zvažováno ke spuštění jako první, tzv. pilotní, v kraji.


Havlíčkův Brod

Velké očkovací centrum je naplánováno v objektu Hotelu Slunce na adrese Jihlavská v blízkosti velké světelné křižovatky. Starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl nabídl při zřízení a provozu centra součinnost městské policie i technických služeb. V případě nutnosti navýšit kapacity očkovacího centra může být využit také pavilon onkologie v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod nacházející se v sousedství nového domova pro seniory.  

 

Žďár nad Sázavou

Velké očkovací centrum je vedením města navrženo v areálu zimního stadionu na Jungmannově ulici. V tomto areálu jsou nyní diskutována dvě vyhovující místa – ledová plocha a vhodnější tréninkový sál stolních tenistů, oba prostory posuzují hygienici, k jejichž doporučení bude přihlédnuto (aktualizace k 22. 1. - jako více vhodný byl zvolen sál stolních tenistů) . Město je podle informací starosty města Martina Mrkose schopno pomoci s provozem centra na úrovni logistiky, úklidu, administrativy, zajištění bezpečnosti ve spolupráci s městskou policií a sborem dobrovolných hasičů. Nabízí vybavení centra mobiliářem.

 

Třebíč

Velké očkovací centrum je vedením města navrženo do prostor Kulturního domu Fórum Třebíč na Masarykově náměstí. Starosta města Pavel Pacal avizoval, že město je připraveno na pokyn kraje do 14 dnů připravit vybavení očkovacího místa téměř na klíč, nabídnuta je maximální součinnost městské policie i pomocný a administrativní personál.

 

Jihlava:

Kraj Vysočina je pro provoz velkého očkovacího centra připraven využít objekt soukromého vlastníka, který nabídl vyhovující prostory Technologického parku v jihlavské průmyslové zóně Hruškové dvory. Objekt je dispozičně velmi dobře připraven, předpokládají se pouze minimální prostorové úpravy. O podrobnostech kontraktu jedná hejtman kraje s vlastníkem Jakubem Klobásou, ale v zásadě jsou obě strany dohodnuty. Na základě domluvy s náměstkem primátorky Petrem Ryškou je statutární město Jihlava připraveno dle potřeby kraje posílit směrem k plánovanému centru linky MHD (zastávka je přímo u objektu), dále nabízí asistenci městské policie. Objekt jihlavského Teniscentra, které město Jihlava původně nabídlo, však zůstává stále ve hře jako kapacitní rezerva.

 

Všechna nabídnutá místa pro zřízení kapacitních očkovacích center musí vyhovovat hygienickým požadavkům, Kraj Vysočina je připraven očkovací centra dovybavit a připravit k administraci odpovídající IT technikou a podporou. • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.1.2021 / 21.1.2021

Počet návštěv: 2359
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek