Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ředitel Libor Fasora říká, rok 2021 bude patřit výzvám, ale pozor, bez práce nejsou koláče

Ředitel Libor Fasora říká, rok 2021 bude patřit výzvám, ale pozor, bez práce nejsou koláče
Ředitel střední školy OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS v Jihlavě Libor Fasora s oblibou v novoročních pozdravech avizoval, že v roce 2021 bude k novým výzvám muset každý připojit i svou píli, odvahu a odhodlání posunout se vpřed. Pro jihlavskou školu to však bude jednodušší, protože může navázat na velké množství aktivit, které probíhaly i v roce minulém, roce zásadně svázaném protiepidemickými opatřeními. „Během distanční výuky jsme jako škola museli přejít do kyberprostoru i s projekty a zahraničními stážemi žáků. Máme možnosti virtuálních stáží, pokračujeme v komunikaci s našimi partnery a podporujeme žáky v nových aktivitách,“ vyjmenovává Libor Fasora.
 

 
 

„Příkladem může být profesionálně připravený e-twinning a jeho aktuální pokračování se španělštinou. Projekt oceněný mezinárodní cenou Quality Label kde jsou mimo jiné zapojeni žáci druhých a třetích ročníků oboru obchodní akademie. V projektu s nimi spolupracují Španělé, Italové, Poláci a Portugalci. Cílem je zábavnou formou seznámit s prostředím e-twinningu, efektivně využívat digitální technologie ve výuce, zapojit se do mezinárodní spolupráce on-line a bezpečně využívat internet a sociální sítě. Jednou větou se jedná o kompetence pro školu 21. století,“ doplňuje ředitel Fasora.


Škola se snaží prezentovat úspěchy i v oficiálních anketách, které ukazují na pestrost různých nápadů, které škola může realizovat. A záležitost Trophée Mille ČR byla skutečná výzva. I z tohoto důvodu přišla nominace do ankety Skutek roku jako společný projekt Kraje Vysočina a OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava za rok 2019. A nutno podotknout, že úspěšně. Kovaný šnek charakterizující tuto tradiční anketu patří za oblast vzdělávání a osvěty za rok 2019 krajské škole. V roce 2020 se OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava stihla zúčastnit odborné, ekologicky zaměřené soutěže Enersol. V ní pak právě v kategorii Popularizace slaví tradičně úspěchy. Ať už to bylo se studentskými filmy, které prezentovaly například nanonátěry nebo šlo o sérii dokumentů z jedinečného těžebního prostoru v současnosti nevyužívaného lomu Kosov u Jihlavy, ten škola dlouhodobě využívá ke studijnímu bádání.


Na závěr loňského roku škola zvládla i organizaci republikové fotografické soutěže CesoFoto 2020. „Právě výstupy tohoto oboru jsou velmi důležité také pro propagaci školy jako celku. Žáci se svými odbornými učiteli zvládnou připravit výstavu, předat informace ve formě školního e-časopisu nebo připravit promovideo dle zadaných parametrů. Na jejich práci se můžete podívat na webových stránkách, kde je umístěna kompletní fotobanka oboru Fotografie a multimédia, všechna čísla e-časopisu Sešlost i odkaz na školní Youtube kanál,“ říká Libor Fasora.

Do nejrůznějších aktivit se v této nestandardní době zapojuje celá škola. Obchodní akademie momentálně připravuje certifikaci školy v e-twinningu. Pomoc zdravotnických škol je nyní nezastupitelná v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních.


Nejnovějším přírůstkem k soutěžím, které škola organizuje, by mělo být březnové Mistrovství České republiky mladých kadeřníků a kosmetiček, které zaštiťuje asociace AKAKOS. V podstatě se jedná o další ročník tradičního studentského klání, které se nově do Kraje Vysočina podařilo získat. Pozvánky k účasti v soutěži budou k dispozici na stránkách školy www.ozs-ji.cz.

„Na další soutěže, které jako škola organizujeme, si musíme bohužel počkat do lepších časů. A tak se prozatím můžeme pouze připravovat na organizaci soutěže oděvních škol a oborů kadeřnických a kosmetických – soutěž Mladý módní tvůrce, která má za sebou již více než 30 ročníků. Také je přeložen termín mezinárodní kadeřnické soutěže HairDresser Open a na termín výjezdu tentokrát do rumunského Targu Mures v centrální Transylvánii musíme ještě chvíli počkat. Snad to vyjde už na podzim a my se opět setkáme se slovenskými, rakouskými, maďarskými a slovinskými partnery. Také druhý ročník národního kola soutěže Trophée Mille ČR je zatím v nejistotě. Nicméně, komunikujeme s francouzským partnerem, držitelem dvou michelinských hvězd Philippem Millem z Remeše, pracujeme na korespondenční části soutěže a prozatím vymýšlíme to nejlepší, co bychom mohli na této úchvatné podívané, která by měla proběhnout v listopadu 2021, nabídnout,“ uzavírá ředitel OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava Libor Fasora.


ozs

ozs

ozs

ozs

ozs

 • zpráva převzata od OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava
  www.ozs-ji.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2021 / 15.1.2021

Počet návštěv: 550
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek