Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Hejtman Vítězslav Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově

Hejtman Vítězslav Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově
Domov pro seniory v Mitrově na Žďársku se v polovině listopadu dostal do nelehké personální situace. Dlouhodobá absence tří desítek osob s potvrzenou nákazou COVID-19 přinutila vedení domova k podání žádosti o součinnost Armády ČR. Do Mitrova dnes dopoledne v rámci své první pracovní cesty dorazil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „V současné chvíli je mitrovské zařízení nejzasaženějším pobytovým zařízením v regionu. Bez pomoci armády není jeho obvyklý provoz možný. S ohledem na nepříznivou prognózu vývoje počtu nemocných klientů a opravdu pomalý návrat zaměstnanců po uplynutí karantén a izolací je prodloužení pomoci armády opravdu nutné. Za zvládání nesnadné situace má všechen personál můj obdiv a rád bych všem poděkoval,“ říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek po osobním setkání s vedením zařízení.
 

 
 

Pracovní cesta hejtmana Vysočiny dnes pokračovala i do Třebíče. Zdejší krajská nemocnice stále hlásí vysoká čísla hospitalizovaných osob s těžkým průběhem COVID-19. Aktuálně jsou zde plně obsazena všechna lůžka s umělou plicní ventilací. Nemocnici chybí 53 nemocných kmenových zaměstnanců. Hejtman Vítězslav Schrek se v rámci své návštěvy zajímal o průběh stavby operačních sálů Nemocnice Třebíč. „Potěšitelná je skutečnost, že stavba probíhá v souladu s harmonogramem, a není tedy prozatím ohrožen termín jejího dokončení v létě 2022. Tato stavba za téměř 345 miliónů korun bude podle slov vedení nemocnice obrovským dárkem pro zkoušené zdravotníky,“ dodal hejtman Vítězslav Schrek.

 

V souvislosti se stále relativně vysokými denními přírůsty covid pozitivních osob na Vysočině se hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek obrací na veřejnost s výzvou, aby stále pečlivě dodržovala platná přísná hygienická nařízení. 


Mitrov

 

třebíč

  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2020 / 27.11.2020 | Zveřejnit od: 27.11.2020

Počet návštěv: 1657
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek