Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

AKTUALIZOVANO: Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Do nemocnic na Vysočině nastoupí pomáhat Armáda

 

 
 

- Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Posledních 14 dnů má Kraj Vysočina prozatím nejvyšší incidenci - 1 830 nemocných na 100 tis. obyvatel, nová ohniska nejsou dramatická, situace se však zhoršuje v provozech mateřských škol, z důvodu nemocnosti personálu muselo být několik školek v regionu zcela uzavřeno.

 

- K dnešnímu dni hlásí pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina 359 osob (v pondělí 400 hospitalizovaných osob), 37 osob s diagnózou COVID na JIP, 33 osob musí být na umělé plicní ventilaci. Vyšší počty hospitalizovaných vyžadující intenzivní péči trvají v Nemocnici Nové Město na Moravě a Nemocnici Třebíč. 330 zaměstnanců nemocnic je pozitivně testovaných, 54 jich má nařízenou karanténu. 


- Průměrný denní počet testovaných na Vysočině je nyní cca 1 450 osob, tento počet umožňuje na některých odběrových místech testování v den indikace, tzn. bez čekání.

 

- Od 18. 11. se částečně otevírají školy, nově zejména 1. a 2. ročníky ZŠ + opět školy zřízené podle § 16 odst. 9, zůstávají otevřené mateřské školy, školní jídelny a individuální poradenství ve školských poradenských zařízeních. Ostatní ročníky v základních školách, střední a vyšší odborné školy a ZUŠ pokračují distančně, budou možné individuální konzultace. Informace na www.msmt.cz.  

 

- I po dílčím otevření škol bude pokračovat činnost určených škol – pro děti vyšších ročníků prvního stupně. Podle aktuálního hlášení do nich na Vysočině dochází 267 dětí, otevřely už i dvě nově určené školy v Polné a Strážku, další se na přijetí dětí připravují dle zájmu. Celková kapacita těchto zařízení je nyní nastavena až na 990 dětí.

 

- První antigenní testy pro sociální zařízení už dorazily do kraje. Testy by měly být do konce týdne k dispozici všem sociálním zařízením. Kraj nechal už dříve ve svých sociálních zařízeních vyškolit na PCR odběry vlastní personál, což současné testování usnadní. Během dneška budou zavezeny testy poslední čekající zařízení ve Věži a část zařízení Domova Kamélie Křižanov. Ve většině zařízení zřizovaných Krajem Vysočina se testuje od 11. 11., klienti budou dotestováni do konce tohoto týdne.

 

- AKTUALIZOVANO Informace Krajského vojenského velitelství Kraje Vysočina: Výpomoc Armády ČR v Kraji Vysočina: Armáda vysílá na pomoc 10+1 vojáků do Nemocnice Pelhřimov a 15+1 vojáků do Nemocnice Třebíč, Nemocnice Jihlava svůj požadavek na vyčlenění 10 vojáků prozatím pozastavila. Dnes probíhá ze strany armády rekognoskace místa působení a jejich logistického zabezpečení s tím, že předpokládaný termín nasazení je od středy 18. 11., vojáci budou k dispozici na dobu max. 14 dní. 22. vrtulníková základna Sedlec – Vícenice vyčleňuje dalších 42 vojáků pro výpomoc v nemocnicích Jihomoravského kraje, vojáci jsou v pohotovosti a vysláni budou podle konkrétních požadavků.

    

- Nemocnice Kraje Vysočina si vyžádaly ÚKŠ z centrálních rezerv 15 ventilátorů HNFO, které budou dle potřeb posilovat vybavení krajských nemocnic. Jedná se o zápůjčku. Jedná se už o druhou výpomoc ze strany ministerstva zdravotnictví, krajské nemocnice už využívají 13 kusů zapůjčených ventilátorů.

 

- V listopadu předáno dalších 34 pracovních příkazů studentům zdravotnických oborů a medikům (v říjnu 2020 podepsaných pracovních příkazů)  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2020 / 12.11.2020

Počet návštěv: 1772
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek