Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ateliéry na Vysočině se otevřou ve dnech 3. a 4. října

Již o tomto víkendu, ve dnech 3. a 4. října 2020, se v Kraji Vysočina uskuteční 10. ročník Dnů otevřených ateliérů. Do svého zázemí tak dají i v letošním roce nahlédnout mnozí výtvarní umělci, umělečtí řemeslníci, řezbáři, skláři, oděvní výtvarníci, šperkaři, sochaři a další zruční tvůrci nejrůznějších oborů, ale i umělecké školy, umělecká studia apod. Vzhledem k současné situaci se několik účastníků v minulých dnech odhlásilo. Před návštěvou si proto prosím zkontrolujte, jestli je přihlášený ateliér otevřen. Nezbytnou součástí návštěvy ateliérů v letošním roce budou roušky, dodržování rozestupů a dezinfekce rukou.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů na Vysočině se staly oblíbenou a vyhledávanou akcí snad všech věkových skupin. Příležitost vidět zručné tvůrce, umělce a mistry řemesla v autentickém prostředí, a na druhé straně možnost seznámit se svojí tvorbou širokou veřejnost, dodávají této akci na mimořádné oboustranné atraktivitě, která s léty nemizí, ale naopak roste. Každý rok mezi zapojenými ateliéry, dílnami či provozy najdeme řadu těch, které patří již k tradičním účastníkům, a kam se mnozí z návštěvníků každoročně vracejí, stejně tak se ale každoročně hlásí i další zájemci.

 

Tištěná brožura se seznamy všech ateliérů přihlášených do letošního 10. ročníku Dnů otevřených ateliérů byla distribuována po Vysočině v průběhu září, v elektronické podobě jsou informace přístupné a pravidelně aktualizované na webové stránce www.vysocina-kultura.cz. Před samotnou návštěvou je vhodné se ještě informovat o aktuálním stavu. Někteří přihlášení umělci se z pochopitelných důvodů rozhodli nakonec své ateliéry a umělecká zázemí neotevřít.

 

Organizace a koordinace Dnů otevřených ateliérů na Vysočině je v kompetenci Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které je krajskou příspěvkovou organizací, akce se koná za finanční podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2020 převzala Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina. Dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám, v souladu s pracovním programem skupiny Kultura v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji  Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

 

Dny otevřených ateliérů 2020 v partnerských regionech Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina:

 

Jihomoravský kraj:            26.27. 9. 2020

Kraj Vysočina:                     3.4. 10. 2020

Jihočeský kraj:                  10.11. 10. 2020

Dolní Rakousko:               17.18. 10. 2020

 

Koodinátorkou DOA na Vysočině je Martina Mrázová, více informací: www.vysocina-kultura.cz • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2020 / 30.9.2020

Počet návštěv: 2665
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies