Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Krajské výcvikové centrum záchranné služby v Jihlavě je Stavbou Vysočiny 2019. Cenu hejtmana získala novostavba Základní školy v Okrouhlici

ZZS
Do přehlídky stavebních realizací, kterou po osmnácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina a nad kterou hejtman Jiří Běhounek převzal záštitu, se přihlásilo jednadvacet novostaveb a rekonstrukcí. S ohledem na aktuální epidemiologickou situace letos pořadatelé rozhodli vyhlásit výsledky bez společenského setkání a ocenění předat individuálně v místě realizace nebo v sídle přihlašovatele soutěžní stavby.
 

 
 

„Kraj Vysočina patří dlouhodobě k investičním lídrům v regionu. Ročně zadáme zakázky na nové objekty i na rekonstrukce stávajících v objemu stovek miliónů korun, což generuje stabilní práci nejen pro pracující ve stavebnictví, ale i v řadě dalších synergických oborů. Je pro nás velkou ctí převzít následně odborná ocenění, větším zadostiučiněním je ale funkčnost našich staveb – nemocnic, škol, domovů pro seniory a dalších, které se v mnoha případech stávají i architektonickými dominantami veřejného prostoru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

ODBORNÁ OCENĚNÍ

Kategorie: Stavby pro zdravotnictví 

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS Kraje Vysočina, Jihlava (za elegantní, jednoduše pojatou architekturu umožňující výcvik složek integrovaného záchranného systému)

Čestné uznání

 • Pavilon dětského oddělení Nové Město na Moravě (za výrazné zkvalitnění péče o dětské pacienty)

 

Kategorie: Školské stavby

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Mateřská škola Za Branou Pacov (za výjimečně zdařilé architektonicko-urbanistické pojetí vnitřních a vnějších prostor)

Čestná uznání:

 • Základní škola, Okrouhlice)za přívětivé hmotové a materiálové provedení objektu)
 • Rekonstrukce Základní školy Nuselská v Havlíčkově Brodě (za originální řešení nástavby, rozšiřující možnosti výuky přírodních věd)
 • Mateřská škola Bystrouška Jihlava (za vytvoření optimálních podmínek pro pobyt dětí a potřeb jejich rodičů)

 

Kategorie: Stavby pro bydlení

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Dům sociálních služeb Pacov (za komplexní urbanistické a architektonické řešení včetně propojení se stávajícím areálem)

Čestné uznání:

 • Domov pro seniory Havlíčkův Brod (za vytvoření harmonického prostředí pro péči a pobyt uživatelů)

 

Kategorie: Revitalizace veřejných prostor

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Revitalizace parku Budoucnost, Havlíčkův Brod (za oživení symbiózy přírody s městskou zástavbou)

Čestné uznání:

 • Rekonstrukce nástupišť č. 1, č. 4 v žst. Havlíčkův Brod (za aplikaci moderních trendů a potřeb do osobní železniční dopravy)

 

Kategorie: Občanská vybavenost

Titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Komunitní centrum Moravia, Třebíč (za záchranu historicky významné budovy zrekonstruované pro nový účel)

Čestná uznání:

 • Sportovní hala Světlá nad Sázavou (za velkorysé řešení konstrukce a využitelnosti objektu)
 • Obnova fasád a restaurování arkád Zámku Náměšť nad Oslavou (za kvalitní provedení řemeslných prací a respektování hodnot historické stavby) 

 

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ

 

Nejvíce sympatií u veřejnosti, která hlasovala pomocí sms zpráv, získala Základní škola Okrouhlice, a proto se tato novostavba bude pyšnit titulem Cena veřejnosti – Stavba roku Kraje Vysočina 2019.

Cenu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, obdržela Základní škola Okrouhlice.

Cena České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě putuje do Havlíčkova Brodu, konkrétně stavbě - Revitalizace parku Budoucnost, část 01, ETAPA 01.

Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví náleží Základní škole Okrouhlice.

 

 • S využitím materiálů vyhlašovatele soutěže Spolku Stavba Vysočiny

            

ZZS

Stavba rokuZZSOkrouhlice

 ZZS KV

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Krajské výcvikové centrum záchranné služby v Jihlavě je Stavbou Vysočiny 2019. Cenu hejtmana získala novostavba Základní školy v Okrouhlici
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.9.2020 / 25.9.2020

Počet návštěv: 1215
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek