Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Evropský týden udržitelného rozvoje – ETUR

Evropský týden udržitelného rozvoje – ETUR
ETUR je celoevropská iniciativa jejímž cílem je zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Každoročně připadá na přelom května a června. V letošním roce se z důvodu COVID-19 koná mimořádně od 20. do 26. září 2020. Česká republika se ke kampani připojila už pošesté. Během Evropského týdne udržitelného rozvoje se opět pořádají dny otevřených dveří, výstavy, prezentace udržitelných podniků, vzdělávací projekty a další aktivity po celém území Česka, potažmo Evropy.
 

 
 

Udržitelný rozvoj se opírá o tři pilíře – environmentální, ekonomický a sociální. Jak vyřešit problémy naší planety a změnit způsob života tak, aby byl udržitelný, popisuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), které v roce 2015 přijaly všechny členské státy OSN. Česko se dlouhodobě pohybuje na vysokých příčkách v žebříčku, který měří pokroky jednotlivých zemí v dosahování SDGs. V roce 2019 se umístilo na 7. místě ze 162 hodnocených zemí světa.

 

„Kraj Vysočina od roku 2004 realizuje místní Agendu 21 a je zároveň členem Národní sítě Zdravých měst sdružující zástupce veřejné samosprávy, kteří se programově hlásí k principům udržitelného rozvoje. V letošním roce získal ocenění Šampion roku za naplňování principů udržitelného rozvoje a dlouhodobě nejvyšší počet realizátorů MA21 ve srovnání s ostatními kraji,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. K příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje uspořádal Zdravý Kraj Vysočina v sídle krajského úřadu výstavu na téma Změny klimatu, která je ke zhlédnutí celý tento týden. Součástí výstavy je představení aktivit, kterým se kraj v souvislosti s udržitelným rozvojem věnuje, jako je Čistá Vysočina, cykloštafeta Klimatour, zapojení do kampaní Dny zdraví, Evropský týden mobility a další.

 

Jak se můžeme zapojit do plnění těchto cílů my sami? Pokud si chodíte zaběhat a přitom se sehnete pro nějaký ten odpadek, který leží na zemi, pak se jedná o aktivitu zvanou Plogging, kterou pomáháte naplňovat hned pět Cílů udržitelného rozvoje. Další tipy, více informací a novinky v oblasti udržitelného rozvoje se dozvíte na webu Asociace společenské odpovědnosti (https://www.spolecenskaodpovednost.cz/).


zdravý kraj

etur 

 • Gabriela Šmikmátorová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2020 / 24.9.2020

Počet návštěv: 3015
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies