Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Kraj je krok od položení základního kamene nového domova pro seniory. Stát bude v areálu Nemocnice Jihlava

Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o výběru dodavatele očekávané stavby dalšího krajem zřizovaného domova pro seniory, který bude situován do areálu Nemocnice Jihlava. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martina Kukly bude smlouva s dodavatelem, který už pro kraj postavil úspěšně několik veřejných nebo účelových staveb, podepsána po uplynutí zákonných lhůt. Navržený harmonogram prací počítá se zahájením stavby ještě na podzim letošního roku, hotovo by mělo být během 16 měsíců – tedy v roce 2022. „Do systému pobytových služeb po otevření domova přibyde 126 lůžek, práci dostane další více než stovka lidí,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

„Stavba domova pro seniory je už třetím projektem, který se Kraji Vysočina podařilo s nezanedbatelnou úsporou vysoutěžit formou elektronické aukce. V tomto případě jsme ušetřili řádově desítky miliónů korun oproti projektované ceně. Potěšitelný byl i zájem stavebních firem, o tuto naši veřejnou stavbu se zajímalo sedm potenciálních dodavatelů,“ říká Martin Kukla. Domov Ždírec, pracoviště Jihlava (současný pracovní název projektu) bude určen především pro seniory s diagnózou Alzheimerovy choroby.


Kraj Vysočina má na stavbu přislíbenou 50miliónovou dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí, stále se prověřují další zdroje, které by mohly s realizací výrazně pomoci. Kraj Vysočina už stavbu domova zařadil mezi plánované stavební akce, tzn. že figurují v připraveném rozpočtu kraje na další rok.

Nový objekt bude mít dvě křídla, každé bude mít tři nadzemní podlaží a jedno z nich i podlaží podzemní pro napojení na spojovací chodbu s kuchyní nemocnice. Kromě lůžek pro domov se zvláštním režimem se počítá i s nabídkou odlehčovacích služeb. Domov byl umístěn na strategickém místě zohledňující blízkost komplexní nabídky zdravotních služeb krajské nemocnice. Kraj navíc zahájil generální opravu nemocničního gastroprovozu, jehož budoucí kapacita počítá s celodenním obsloužením nového sociálního zařízení.

Kraj Vysočina rozšířením kapacity vlastních pobytových sociálních služeb řeší dlouhodobý nedostatek kapacit pro seniory, kteří potřebují speciální péči. Poptávka po těchto službách dlouhodobě převyšuje nabídku.

 

Podle Martina Kukly Kraj Vysočina, jako zřizovatel Nemocnice Jihlava, v současné době připravuje projektový záměr na budoucí pavilon geriatrické a následní péče a analyzuje možnosti rozvojového prostoru nemocnice, tak aby zde do budoucna mohl vyrůst nový parkovací dům, který by zásadně řešil potřeby ostavení vozidla nejen pacientů a zaměstnanců nemocnice, ale právě i nového domova pro seniory.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2020 / 22.9.2020

Počet návštěv: 2164
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies