Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

30 let programu Interreg – 30 výletních cílů

30 let programu Interreg – 30 výletních cílů
Program přeshraniční spolupráce oslavuje v tomto roce 30 let. Objevte 30 zajímavých výletních cílů programu Interreg Rakousko – Česká republika. Projděte se nedotčenou přírodou česko-rakouského příhraničí, projeďte se na kole a prohlédněte si hrady a zámky, navštivte zajímavé tematické výstavy, poznejte historii i přírodní krásy regionů na naučných stezkách, přijďte pozorovat divoké kočky do národního parku a užijte si mnoho dalšího – objevujte kulturní a přírodní dědictví. Navštivte nejkrásnější projekty programu Interreg Rakousko – Česká republika! Je pro vás také připravena fotosoutěž, kde budou oceněny nejlepší fotografie z navštívených cílů.
 

 
 

„Mezi 30 výletními cíli z česko-rakouského příhraničí najdeme mimo jiné Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici, Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči, naučnou stezku v Rohozné, Ekocentrum Chaloupky v Kněžicích, či kompostárnu v Náměšti nad Oslavou, které se nachází v našem kraji.“, uvádí náměstek hejtmana Pavel Pacal, který má program přeshraniční spolupráce s Rakouskem ve své gesci „Jsou to opravdu zajímavé tipy na výlety nejen po Vysočině, ale i po sousedních regionech,“ dodává Pacal. Bližší informace najdete na stránkách programu.


V rámci programu Interreg Rakousko – Česká republika je v současné době podporováno 72 projektů, kterých se účastní 324 partnerů, od univerzit přes školy, muzea až po obce a spolky, a to v regionech Dolní Rakousko (oblasti Mostviertel-Eisenwurzen, St. Pölten, Waldviertel, Weinviertel, Wiener Umland – Nordteil), Vídeň, Horní Rakousko (oblasti Innviertel, Linz-Wels, Mühlviertel, Steyr-Kirchdorf) a v Jihočeském kraji, Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina. Všechny projekty vznikají v rámci přeshraniční spolupráce mezi Čechy a Rakušany a mají pozitivní přínos pro rozvoj regionů. Program je realizován v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) Evropské unie. V letech 2014–2020 je k dispozici částka přes 97 mil. eur. Podpora probíhá ve čtyřech tematických oblastech: výzkum a inovace, přírodní prostředí a zdroje, lidské zdroje a udržitelné sítě/spolupráce mezi institucemi.


brtnice

brtnice

interreg

inter

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.8.2020 / 20.8.2020

Počet návštěv: 2781
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek