Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Dotace Programu obnovy venkova Vysočiny rozdělí kraj v plné výši

Výpadek daňových příjmů, který se podepisuje na kondici rozpočtu všech krajů nebude mít vliv na rozdělení pravidelných dotací v rámci programu Obnova venkova Vysočiny 2020. Stejně jako loni je pro obce připraveno k rozdělení 89 miliónů korun z rozpočtu Kraje Vysočina. „Rozdělování dotací v regionu zatím není ukončeno, ke schválení v září je připravena ještě jedna várka žádostí. Celkem jsme jich letos obdrželi 660. Garantujeme, že všechny správně podané budou podpořeny. Celkem se jedná o částku 82,3 miliónů korun,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal. Reagoval tak na množící se dotazy týkající se nutnosti hledat úspory v krajském rozpočtu.
 

 
 

Vedení Kraje Vysočina v souvislosti s hledáním úspor neuvažovalo o ponížení alokace tohoto tradičního programu. „Kraj neplánuje žádné omezení dotační politiky pro rok 2020. Netýká se to jen peněz z programu obnovy venkova, který považujeme za zásadní a klíčový zdroj podpory a restartu regionální ekonomiky. Naše peníze mají pomoci obcím realizovat jejich projekty, které obce dlouhodobě připravovaly. Aktuálně mohli příjemci z řad obcí využít krajské peníze na převážně investiční aktivity rozdělené do 24 různých oblastí. Z krajských statistik vyplývá, že nejčastěji jsou krajské peníze využity na opravy místních komunikací a opravy veřejných budov ve vlastnictví samospráv, jako jsou například tělovýchovná nebo kulturní zařízení, místní knihovny, čekárny a zastávky, ale i hasičské zbrojnice. „Obce dále mohou získat dotaci i na nákup hasičské nebo komunální techniky. V souvislosti s klimatickými změnami roste zájem obcí i o posilování vodních zdrojů a budování vodovodních sítí. Kompletní realizace podpořených projektů musí proběhnout do konce letošního roku. Výše povinné spoluúčasti obce na dotovaném projektu se také odvíjí od její velikosti,“ upozorňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. 

 

Každá obec v kraji mohla v letošním roce požádat o maximální dotaci 127 000 Kč. Každoročně kolem 40 obcí žádost nepodá. Dá se tedy říci, že krize se na podávání žádostí programu obnovy venkova v Kraji Vysočina neprojevila - Kraj Vysočina výši dotace neomezil a počet žadatelů zůstal stejný. 

Kraj Vysočina v rámci programu Obnova venkova Vysočiny za 17 let nabídl k rozdělení mezi obce a města částku v celkové výši 1,265 miliardy korun. 


 

  • Dušan Vichr, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.8.2020 / 5.8.2020

Počet návštěv: 1202
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek