Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Slavnostní otevření zámecké zahrady v Domově pro seniory v Onšově

Slavnostní otevření zámecké zahrady v Domově pro seniory v Onšově
Zámecká zahrada v Domově pro seniory Onšov prošla v minulém roce revitalizací. Proměna venkovního areálu je patrná na každém kroku. V minulém týdnu byla oáza klidu, jak se místu přezdívá, slavnostně otevřena.
 

 
 

Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, místopředsedy Senátu PČR Milana Štěcha, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného, krajské radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové, krajské zastupitelky Bohumily Kobrlové a dalších hostů se v pátek 24. července uskutečnilo v Domově pro seniory Onšov slavnostní otevření revitalizovaných prostor zámecké zahrady. Nechybělo přestřižení pásky a místo posvětil farář z Římskokatolické farnosti v Červené Řečici. „Oceňuji, že se daří zvelebovat pobytová zařízení a seniorům vytvářet ideální podmínky pro život. Na první pohled představuje zahrada oázu klidu,“ vyzdvihl vysočinský hejtman Jiří Běhounek. Proměna probíhala v minulého roce. V jejím průběhu došlo k terénním úpravám, v areálu přibyly stezky, upraveny byly stávající stromy a vysázeny nové včetně keřů a okrasných květin. Tomu předcházel dendrologický průzkum.  Práce zahrnovaly také stavbu retenčního jezírka. „Obyvatelé si zahradu velmi oblíbili. V letních měsících tu tráví většinu času. Schází se tu se svými blízkými, odpočívají a je jim tu dobře. Až se situace ohledně koronaviru uklidní, půjde o místo, které bude otevřeno všem,“ přiblížil plány ředitel zařízení Petr Krčál. Komplexní revitalizace si vyžádala částku přesahující 2,5 milionu korun, která byla hrazena ze Státního fondu životního prostředí.


onšov

onšov

onšov

onšov

  • zpráva převzata od DD Onšov
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.7.2020 / 28.7.2020

Počet návštěv: 2997
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies