Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Stipendia k absolvování vyššího odborného studia v Japonsku

Vláda Japonska nabízí zájemcům a zájemkyním z ČR poprvé možnost ucházet se o nový typ stipendia, který je určen k absolvování vyššího odborného studia v Japonsku. Nabídka zahrnuje gastronomické obory (kuchař, cukrář), výtvarné (manga, film, animace, design, módní návrhářství), hudební, cestovní ruch, pečovatelské služby, překladatelství a další. Stipendia jsou tříletá a první rok je věnován intenzivní jazykové přípravě.
 

 
 

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

Vážená paní vedoucí,

Vážený pane vedoucí,

 

dovoluji si Vás touto cestou upozornit na nový typ stipendia, který poprvé nabízí absolventům/absolventkám středních škol v České republice vláda Japonska, tzv. Specialized Training College Scholarships. Stipendia s nástupem v dubnu 2021 jsou určena k absolvování uceleného prakticky zaměřeného vyššího odborného vzdělávání v Japonsku. Ucházet se o ně mohou v tomto roce rovněž žáci a žákyně posledních ročníků středních škol. Základní popis programu a informace o uzávěrce a způsobu podání žádosti jsou k dispozici zde: https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18. Přihlášky musí jednotliví zájemci/zájemkyně doručit Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy do 26. 6. 2020.

Podrobné informace o stipendiu včetně požadavků kladených plátcem stipendia na uchazeče/uchazečky jsou zveřejněny v anglickém jazyce zde: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap-stopj-applications-specialized.html.

Dovoluji si při této příležitosti upozornit i na opakující se nabídku tzv. Undegraduate Student Scholarships, která jsou rovněž určena absolventům a absolventkám středních škol, kteří/které si přejí studovat na japonské vysoké škole.

V letošním roce byl harmonogram vyhlášení nabídky ovlivněn opatřeními, která byla v obou zemích zavedena v kontextu pandemie. Nabídka byla na webu zveřejněna 1. 6. 2020. Uvědomuji si, že současná situace patrně nedává prostor pro větší propagaci, přesto si Vám dovoluji vzhledem k atraktivnosti nabídky informaci zaslat k případnému využití.

S pozdravem a poděkováním za spolupráci

 

Helena Čermáková

----------------------------------------------------------------

Mgr. Helena Čermáková

oddělení bilaterální a multilaterální spolupráce

odbor mezinárodních vztahůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Karmelitská 529/5

118 12 Praha 1

tel.: (+420) 234 811 361

email: Helena.Cermakova@msmt.cz

www.msmt.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Stipendia k absolvování vyššího odborného studia v Japonsku
 

Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 9.6.2020 / 9.6.2020
Informace jsou aktuální

Počet návštěv: 840
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek