Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Skončil další ročník výzvy Do práce na kole

Skončil další ročník výzvy Do práce na kole
S koncem května skončil v pořadí už 10. ročník akce Do práce na kole. Uskutečnit výzvu Do práce na kole v tradičním květnovém termínu byla letos skutečně výzva. Organizátoři ze spolku AutoMat se rozhodli rozvolnit pravidla, a do soutěžního systému bylo nově možné zapisovat nebo nahrávat také bezmotorové cesty na nákup, procházku se psem nebo i domácí cvičení. „Loni se do akce zapojilo bezmála 20 000 účastníků, letos jsme byli vzhledem k okolnostem nadšení i z necelých 16 000 v rámci 50 účastnických měst po celé republice. Ještě v březnu v době registrací a současně největších opatření proti šíření COVID-19 jsme totiž zvažovali i zrušení celé akce,“ popisuje hlavní koordinátor Jan Haruda ze spolku AutoMat.
 

 
 

 

Na Vysočině se zapojila opět všechna okresní města a registrovaných účastníků bylo v rámci kraje tentokrát 763, v roce předchozím to byla více než tisícovka těch, co si chtěli zasoutěžit nebo přijmout výzvu a zkusit to, zda zvládnou bojovat s pohodlností, často počasím a nepokazit tak výsledek týmu, protože o týmovou kampaň a soutěž jde především. Ze všech přihlášených do letošního ročníku zvládly překonat pomyslnou laťku 66% pravidelnosti 2/3 z nich!  Kraj Vysočina podporuje účastnická města a motivaci soutěžících už šestým rokem a tentokrát do kategorie pravidelnost jednotlivců věnoval v každém z účastnických měst jako cenu všestrannou koloběžku Yedoo Trexx.

„Cestování do práce „na vlastní pohon“ dostalo během jarních měsíců zcela nový rozměr. Kolo, koloběžka, chůze a běh se ukázaly i během největší krize jako nejbezpečnější a nejzdravější způsob dopravy. Pravidelný pohyb funguje jako prevence nemocí a čistá mobilita je cestou k příjemnějším městům. Mnoho cest ve městech je často zbytečně realizováno individuální automobilovou dopravou a takovéto kampaně mají za cíl změnit přístup lidí k volbě způsoby dopravy. Aby byla cyklo a pěší doprava na krátké vzdálenosti ve městech a jejich spádové oblasti pro lidi ale opravdu atraktivní, je potřeba podporovat i rozvoj bezpečné infrastruktury pro bezmotorovou dopravu,“ zdůraznila náměstkyně hejtmana Jana Fischerová, která za účasti lokálních koordinátorů kampaně dohlédla na losování o nové koloběžky od Kraje Vysočina.

 

Vylosovaným výhercům budou koloběžky předány do konce června. Děkujeme všem, kteří svoji účastí podpořili letošní jubilejní ročník Do práce na kole, který byl okolnostmi opravdu mimořádný.


Foto: Nové koloběžky od Kraje Vysočina poputují k vylosovaným výhercům za jejich vytrvalost v soutěži pravidelnosti. Dnešního losování se zúčastnili koordinátoři kampaně ze všech okresních měst.

koloběžka

koloběžky


  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2020 / 8.6.2020

Počet návštěv: 3321
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek