Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Projekty řešící zelené střechy, termografii a úniková hra budou reprezentovat Vysočinu na celostátní přehlídce ENERSOL

Enersol
Do letošního krajského kola přehlídky žákovských projektů ENERSOL postoupilo ve třech kategoriích 14 projektů. Sedm nejlepší projektů porota nominovala do celostátního kola, kde jsou tradičně řešitelé z Vysočiny považováni za těžkou konkurenci. Mezi letošními postupujícími jsou autoři solární powerbanky, řešitelé plýtvání hliníkem, inovátoři zelených střech nebo autor originální únikové hry. „Je umění během sedmi minut odprezentovat měsíce práce v laboratořích nebo v terénu. Ve všech čtrnácti případech jsem byla mile překvapena praktičností zvolených témat a profesionálním vystupováním mladých badatelů,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

V kategorii Enersol a praxe se stal vítězem Jan Vondráček ze SŠS Třebíč s prací Stavebnictví a termografie. S ním do celostátního kola postupují Pham Mai Phuong (ve spolupráci s M. Literou a F. Fialou) ze SPŠ a SOU Pelhřimov s prací Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy, Vojtěch Hromádka s Jiřím Chládkem ze SPŠ Třebíč s originální Solární powerbankou a Radim Lemfeld z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou s tématem Plýtvání hliníkem.

První místo v kategorii Enersol a inovace obsadili David Novák ze SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně se zajímavou prací Inovace zelených střech s využitím dešťové vody a Patrície Nejedlá, žákyně SPŠ Třebíč, která prezentovala práci Školní hygiena.

V kategorii Enersol a popularizace bude reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat 19. a 20. března 2019 v Hradci Králové, žák OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava Jakub Benda s prací Dnes ještě unikneme. Jakub úspěšně reprezentoval Kraj Vysočina s edukativním projektem u v loňském roce, kdy si v celostátním kole sáhl na zlato. „Loni jsem představil svou výpravu za vodními zdroji, což byl fajn projekt pro základní školy, děti to bavilo a měly chuť si hru vyzkoušet. Se současnou únikovkou už mám také skvělé zkušenosti, hra žáky baví a rozvíjí jejich představivost a logické myšlení,“ říká Jakub.

 

Krajské kolo ENERSOLu se konalo tradičně v sídle Kraje Vysočina 14. února 2020 pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina  Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, radní kraje Jany Fialové a dalších hostů včetně zástupců firem.


FOTO: Jana Fialová a Jakub Benda s tajemnou rekvizitou nové únikové hry.

EnersolEnersolEnersolEnersol


 • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.2.2020 / 17.2.2020

Počet návštěv: 2154
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek