Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Vysočina je čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR

Vysočina je čtvrtým nejoblíbenějším krajem ČR
Vysočina je pro návštěvníky, turisty a cestující čtvrtým nejoblíbenějším krajem České republiky. Rozhodli tak hlasující v anketě Kraj mého srdce 2019, kde získala dvě druhá místa v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky. Ocenění za Kraj Vysočina převzali náměstkyně hejtmana Jana Fischerová a ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák na veletrhu Holiday World v Praze. „Turisté a návštěvníci naši Vysočinu opět podpořili. Díky nim máme dvě druhá místa, a navíc v tak tvrdé konkurenci. Jejich hlasy pro náš kraj potvrzují, že na Vysočinu jezdí hlavně za klidem a pohodou, pryč od ruchu velkých měst, to je skvělé,“ zhodnotila výsledek ankety Jana Fischerová.
 

 
 

 „Turistická nabídka ostatních krajů ČR je velmi silná. Celkové čtvrté místo pro Vysočinu tak značí její nadprůměrnou oblíbenost u návštěvníků. Každopádně je považuji za výborný výsledek,“ připojil Tomáš Čihák.


Hlasování v anketě Kraj mého srdce probíhalo celkem v osmi kategoriích. Návštěvníci hodnotili kraje podle obliby a vlastních zkušeností v roce 2019, či podle toho, kam by se chtěli vydat. Vítězem se stal kraj Jihomoravský před druhým Jihočeským a třetím Libereckým. Čtvrtá Vysočina krom již zmíněných dvou druhých míst v kategoriích KAM na zimní dovolenou a KAM na koně a koňské stezky obsadila v dalších kategoriích 4. místo – KAM na letní dovolenou a KAM na výlety s dětmi, 5. místo – KAM za zážitkem a adrenalinem, 6. místo – KAM za folklorem a tradicemi, 7. místo – KAM na památky a historická místa, 11. místo – KAM do lázní a wellness.


Na veletrhu Holiday World se představila Vysočina sklářská

Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který probíhal od 13. do 16. února, Vysočina Tourism prezentovala letošní hlavní cíl cestovního ruchu v kraji, jímž je sklářství. Na stánku Vysočiny, který sdílela s partnery z Třebíče, Velkého Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, Jihlavy, Jemnice a Šiklandu, tak probíhaly živé ukázky sklářské výroby, k vidění byla i expozice skleněných skvostů od studentů akademie ve Světlé nad Sázavou. Návštěvníci veletrhu zde získali podrobné informace o všech akcích celého roku skla, brožuru Vysočina sklářská, kterou Vysočina Tourism při této příležitosti vydala, ale i další brožury jako třeba Kalendář akcí na Vysočině 2020, Památky UNESCO, Top atraktivity Vysočiny, Cyklovýlety po Vysočině, Hrady, zámky a historické objekty, Vysočina filmová, Pivovary na Vysočině, Židovské cesty, mapy, letáky a další materiály.


  • Martina Strnadová, Vysočina Tourism, p. o.
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.2.2020 / 16.2.2020

Počet návštěv: 1719
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek