Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Chystá se prolomení rekordu. Stovky Zetorů se rozjedou z Vysočina Areny

Zetor
Po dvou letech se 19. září 209 do Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě vrátí odborná přehlídka Zetor Show, která propojuje obory vysočinského středního školství a praxi zemědělských společností doplněnou o přehlídku nejmodernější zemědělské techniky. Součástí plánovaného programu je také prolomení dosud platného rekordu kolony traktorů jedné značky a pokus o posunutí hranice dalších tří rekordů např. délky jedoucí kolony. „Mezi stroji, které budou zvyšovat hodnotu nových rekordů budou figurovat i traktory, které postavili nebo repasovali studenti z Vysočiny,“ upozornil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který nad akcí převzal záštitu.
 

 
 

Přesně před dvěma lety přebíraly čtyři vysočinské střední školy na stejné akci v Novém Městě na Moravě traktory rozložené na díly v několika dřevěných krabicích. Necelý rok studentům trvalo dát si Zetor dohromady, překvapili rychlostí i přesností práce. Některé z postavených modelů bude možné vysledovat v koloně. Při pozornějším sledování bude možné odhalit i totožnost VIP řidičů prvních rozjetých strojů, kterými by mohli být i pozvaní Ondra Rybář a Zdeněk Vítek.

Téměř tři stovky nahlášených strojů značky ZETOR se pořadatelé pokusí poskládat na plochu biatlonového areálu, vystřídají tak na několik hodin českou biatlonovou reprezentaci, která bude ve stejném termínu v Novém Městě na Moravě na plánovaném soustředění. České biatlonové špičky tak budou moci hosté potkat na připravené autogramiádě, kromě nich je připravena v době od 10 do 15 hodin opakovaná moderovaná dech beroucí exhibice trialových mistrů na speciálně upravených kolech, proběhne jízda zručnosti Zetor Cup, představí se také tovární jezdec společnosti Manitou, jehož akrobatické kousky v běžné praxi nikde neuvidíte, program doplní vystoupení novoměstských akustických bubeníků a pochody mažoretek. Tečkou za programem bude od 14:00 hodin vystoupení hudební skupiny POETIKA.

 

„Vybraným středním technickým a odborným školám Kraje Vysočina budou v rámci programu předány nové zemědělské stroje, které mají rozšířit vozový a technický park škol,“ prozrazuje radní Kraje Vysočina Jana Fialová, kterou doplňuje její kolega z krajské rady Martin Hyský: „Zetor Show v Novém Městě na Moravě je ideální příležitostí pro mladé i zkušené agrárníky seznámit se s novinkami nabízenými předními českými výrobci. Kraj Vysočina představí oborovou nabídku středních škol včetně ukázek odborné praxe, veřejnost může ochutnat regionální produkty, odnést si jedinečné momentky pořízené v tématickém fotokoutku, připraveny budou i praktické soutěže pro přítomnou veřejnost, program je zajištěn i pro nejmenší. O jejich zábavu se postará Promotým Kraje Vysočina.“

 

Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

plakát

 • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Chystá se prolomení rekordu. Stovky Zetorů se rozjedou z Vysočina Areny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2019 / 6.9.2019

Počet návštěv: 1855
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek