Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Pozvání na hravý víkend na Hradě Kámen

Pozvání na hravý víkend na Hradě Kámen
O nastávajícím víkendu se na Hradě Kámen uskuteční už 7. ročník Kámenského hradohraní. „Tato tradiční akce určená především pro rodiny s dětmi se koná ve dnech 3. a 4. srpna. Každým rokem se však vztahuje k jiné významné historické události spojené s Hradem Kámen. Pro letošek je to období mezi léty 1916 až 1948, kdy zde především v letních měsících a na podzim při honech pobýval poslední soukromý majitel hradu Antonín Fleissig,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

První srpnový víkend je pro návštěvníky hradu připraven bohatý program s jedinečnými prohlídkami formou tištěného průvodce s kvízy a úkoly pro děti. A to ve třech úrovních obtížnosti pro různé věkové kategorie. Následně v cíli na pokladně proběhne vyhodnocení spojené s malou odměnou. Dále v přilehlém parku, který je proslulý díky širokému spektru rostlin včetně vzrostlých památných stromů nebo okrasným jezírkem, budou probíhat ukázky sokolníka, šermířských soubojů včetně představení jednotlivých zbraní, zbroje, způsobu boje a každodenního života středověkého rytíře. Příchozí budou mít unikátní možnost si rytířskou zbroj a zbraně potěžkat a pod dohledem i vyzkoušet. Za pěkného počasí se děti vydovádí i ve skákacím hradu. A navíc v sobotu od 14 hodin se budou moci projet na koni. Na sobotní večer od 19 do 21:30 hodin připravili zaměstnanci Muzea Vysočiny Pelhřimov nevšední večerní prohlídky hradu s názvem Hrad ožívá po setmění. Díky hraným scénkám v režii hradního kolektivu se návštěvníci pomyslně přenesou v čase, a to do 19. století. Kdo vydrží do půl jedenácté, bude odměněn ohňovou show v podání skupiny Gaja Yritis, která stylově zakončí pestrý sobotní program.

 

Pokud si říkáte, že jste na Hradě Kámen byli v minulém roce, vůbec nevadí. Expozice prošla jako každý rok drobnou obměnou. Vystaveny jsou další kočárky, kolébky a související doplňky z bohaté sbírky muzea. Také je nově k vidění kolekce perkusních loveckých zbraní. A jestliže máte na tento víkend jiný program, nezoufejte! Na hradě myslí na své malé návštěvníky po celou turistickou sezónu. Však je zde nejstarší muzeum jednostopých vozidel na našem území, a proto nemůže chybět dobrodružný závod. Pro děti je připraven speciální interaktivní program Hradem po jedné stopě, který se odehrává právě v duchu motocyklového závodu. Během putování expozicí je připraveno mnoho úkolů a objevování včetně možnosti vyfotit se v sajdkáře nebo Velorexu či přímo na stupních vítězů i s věncem a pohárem jako pravý motocyklový závodník. A originální diplom je pěknou upomínkou na návštěvu hradu. Tak si nezapomeňte pro své závodníky vyzvednout unikátní pracovní sešity rovnou při vstupu na pokladně.


www.hradkamen.cz

 

 kámen

 • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Pozvání na hravý víkend na Hradě Kámen
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2019 / 31.7.2019

Počet návštěv: 775
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek