Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

LODM: Suma sumárum. Dalších šest zlatých pro Vysočinu!

Třináct dalších cenných kovů si po třech olympijských dnech na sportovištích v Libereckém kraji připsal na své konto Kraj Vysočina. Díky především plavcům, atletům, biatlonistům i triatlonistům a stolním tenistům. Obrovský úspěch na severu Čech zaznamenává fenomenální plavec Ondra Slavík, který si plní svůj juniorských olympijský sen, stejně tak Sabina Horáková. Sabino a Ondro – vy v tom umíte tedy plavat!
 

 
 

Zlato:

Sabina Horáková, plavání, 100 VZ

Sabina Horáková, plavání, 200 PZ

Kačka Mičková, triatlon, závod jednotlivců, starší žákyně

Tomáš Neufuss, atletika, výška, starší chlapci

Ondra Slavík, plavání, 100 M

Ondra Slavík, plavání, 200 PZ

 

Stříbro

Mikuláš Dreising , atletika, 800 m, mladší chlapci

Sabina Horáková, plavání, 200 Z

Vláďa Kocmánek, letní biatlon, závod s hromadným startem

Kraj Vysočina, letní biatlon, smíšená štafeta

Ondra Slavík, plavání, 100 VZ

 

Bronz

Kraj Vysočina, mladší chlapci, stolní tenis, družstva

Sára Pavlidu, atletika, 60 m

 

Převzatá tisková zpráva LODM z 25. 6. 2019

Na tribunách plno, atmosféra skoro jako na velké olympiádě. A napínavý boj o medaile. Dvě z nich nakonec z bazénu vylovili plavci z Vysočiny - bronz získala Sabina Horáková na 50 metrů volný způsob, medaili stejné hodnoty pak Ondřej Slavík v disciplíně 400 metrů volně.

„Byl to hodně těžký závod. Před finále na 50 metrů volným způsobem jsem plavala ještě rozplavbu na 100 metrů prsa. Takže jsem už byla docela dost unavená,“ řekla po zisku své první medaile na ODM plavkyně Horáková.

V její snaze o co nejlepší výsledek ji pomáhala celá krajská výprava. Tak jako před každým finálovým závodem se tým seřadil na kraji bazénu a mohutnými gesty ji tlačil dopředu.

„Spoustu týmů má různé rituály, jak podporovat plavce přímo během závodu. Někteří například zakřičí společně nějaké heslo, jiní zase zběsile kmitají rukama nebo posunují máváním své svěřence vpřed,“ usmívala se na konci prvního soutěžního dne bývalá juniorská mistryně Evropy v plavání a současná trenérka výpravy Vysočiny Alena Nývltová.

Heroické výkony v bazénu i hledišti velkou měrou ovlivňovaly také venkovní podmínky. Teplota uvnitř se kvůli horkému počasí vyšplhala až na 31 stupňů a ve spojení s plnými tribunami bylo na sportovišti opravdu dusno.

Ani to ale neodradilo fanoušky v bouřlivém podporování svých favoritů pomocí bubnů, trumpet i vlastních hlasivek.

„Před takovou atmosférou jsem ještě nikdy neplavala. Na různých závodech často bývají hluční fanoušci, ale tohle bylo unikátní,“ přiznala po závodě Sabina Horáková.

ODM? Výborná příprava do budoucna

„Tlak rozbouřených fanoušků patří k závodnímu stresu. Je potřeba se s tím naučit pracovat a nenechat se rozhodit. Ročníky 2005 a 2006 už takhle bouřlivou atmosféru znají, ale pro sportovce narozené v roce 2007 je tohle první zkušenost,“ upozornila trenérka Nývltová.

Právě dvanáctiletá plavkyně Sabina Horáková patří mezi ty, kteří se Olympiádě dětí a mládeže doposud neobjevili.

„Moc mě to tu baví a tuhle medaili řadím hodně vysoko. Budu tady navíc plavat asi ještě čtyři závody,“ řekla nadějná sportovkyně z Jihlavy.

„ODM sportovce výborně připraví na budoucí kariéru. Když si tady projdou zklamáním, v budoucnu to mohou jen zúročit. A když vyhrají, získají krásný zážitek na celý život,“ doplnila Nývltová.

K Horákové se s bronzem přidal také Ondřej Slavík. „Do Ondry vkládáme hodně nadějí, ale spíš na jiných tratích. Dneska plaval 400 metrů a bronz je pro nás takovým příjemným bonusem,“ řekla Nývltová a jedním dechem dodala: „Skvělé navíc je, že i u ostatních plavců dnes padly osobní rekordy. Dneska jsem určitě spokojená.“

 • Jiří Vokřál - člen programu Mladí novináři na ODM 2019

 FOTO: Sabina Horáková (FB plaveckého klubu Axis)

foto

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2019 / 26.6.2019

Počet návštěv: 4112
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek