Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Štafeta Klimatour propojuje obce Vysočiny. Až do čtvrtka ji můžete potkat v okolí Moravských Budějovic a Jemnice

Štafeta Klimatour propojuje obce Vysočiny. Až do čtvrtka ji můžete potkat v okolí Moravských Budějovic a Jemnice
Prvními dvěma zastaveními odstartovala letošní cyklistická štafeta Klimatour. Peloton žáků místních škol dnes symbolicky propojil obce Litohoř a Domamil, v následujících dnech zamíří cyklisté do Budkova, Nových Syrovic, Dešova a Mladoňovic. Poslední zastávkou na trase ekologické štafety bude ve čtvrtek Police a Jemnice. „Inspirací pro vysočinskou štafetu Klimatour je obdobná akce v Rakousku a cílí hlavně na žáky základních a mateřských škol. Hlavní myšlenkou Klimatour je propagace ekologické dopravy, ochrana životního prostředí i prohloubení přátelských vztahů mezi sousedními obcemi a podpora společenského života v nich. Po osmi letech, kdy štafeta postupně putovala po obcích Vysočiny, jsme se opět vrátili na Třebíčsko,“ popisuje cyklistickou štafetu Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 

 
 

V každé obci zapojené do aktuálního programu Klimatour čeká na žáky zajímavý program plný her a soutěží. „Hravou formou učíme děti, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu, jak správně třídit, co to znamená udržitelný rozvoj, jak účinně poskytnout první pomoc nebo proč je důležitá spolupráce. Žáci sami pak mají za úkol představit kamarádům svoji školu nebo obec,“ doplňuje za organizátory Gabriela Šmikmátorová z odboru regionálního rozvoje a doplňuje, že kulturní a tematický program zajišťují členové Spolku KUŠ pro environmentální a multikulturní výchovu.


Předáváním symbolické štafety, které proběhne až do poslední zastávky v Jemnici, navážou školy na loňský ročník, kde cyklisté převzali štafetu od poslední navštívené školy v Šebkovicích. Podrobný program Klimatour 2019, včetně jednotlivých zastavení naleznete zde.


Akce se koná v rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR.

klimatour

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2019 / 17.6.2019

Počet návštěv: 2652
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek