Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Orkán Eberhard prověřil hasiče i energetiky, starostům pomáhala také nová informační linka

Orkán Eberhard, který druhý březnový víkend potrápil celé Česko, prověřil také na Vysočině připravenost hasičů a pracovníků energetických společností. Hasiči vyjížděli ke stovkám událostí, z nichž nejčastější byly pády stromů na silnice nebo automobily na parkovištích a také zajištění utržených střech. Velké problémy způsobily pády stromů na elektrická vedení. Energetici ze společností EON Distribuce a ČEZ Distribuce se snažili co nejrychleji obnovit dodávku proudu do téměř 30 tisíc domácností. „Hasiči i energetici situaci zvládly velmi profesionálně a vzhledem k rozsahu škod rovněž velmi rychle. Poprvé se naostro v praxi vyzkoušel nový komunikační kanál mezi distributory elektrické energie, hasičským záchranným sborem a starosty jednotlivých obcí. Ten starostům umožnil získat přesnější dostupné informace o postupu montážních prací a zároveň se dozvěděli předpokládaný čas obnovení dodávek energií do svého katastru,“ shrnul řádění orkánu Eberhard na Vysočině hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Potřeba zdokonalit a více precizovat systém informovanosti starostů obcí vznikl už po poslední vichřici Herwart na podzim 2017. Mnoho obcí tehdy zůstalo několik dní bez elektrického proudu a zástupci obcí neměli přístup k relevantním informacím, především jaká je prognóza délky výpadku. „Tato situace by se už nyní neměla opakovat. Starostové obcí byli seznámeni se systémem předávání informací jednotlivými společnostmi E.ON Distribuce i ČEZ Distribuce a byli jim, na setkání rady kraje se starosty obcí v lednu tohoto roku, představeni zástupci distributorů konkrétně pro jejich obec, na které je možno se obracet. Zásadní podmínkou pro vzájemnou komunikaci je mít aktuální kontakty v databázi kontaktů obcí ePUSA,“ říká Jan Murárik z oddělení krizového řízení a bezpečnosti Krajského úřadu Kraje Vysočina.

V případě, že starosta potřebuje s aktualizací kontaktů v systému ePUSA poradit, může se obrátit na odbor informatiky krajského úřadu na Ing. Táňu Mrázkovou, tel. 564 602 104 nebo email: mrazkova.t@kr-vysocina.cz

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2019 / 26.3.2019

Počet návštěv: 4690
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek