Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj rozhoduje o využití zůstatku hospodaření minulého roku. Zásadně budou navýšeny rezervy

Kraj rozhoduje o využití zůstatku hospodaření minulého roku. Zásadně budou navýšeny rezervy
Po dnešním jednání krajské rady je jasné, kam budou směřovat milióny z téměř půlmiliardového přebytku hospodaření Kraje Vysočina roku 2018. Poté, co krajské zastupitelstvo už v lednu odsouhlasilo dotaci pro havlíčkobrodskou Jiskru ve výši 2,4 miliónu korun na pořádání Mistrovství světa v softballu, bude 19. března rozhodovat o dalších dotacích především na opravy krajských komunikací, pro krajské zdravotnictví a pro Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka je navrženo k rozdělení dalších 234 miliónů korun, zbývajících 250,6 miliónů korun bude převedeno do Fondu strategických rezerv, s tím, že i v tomto fondu bude minimálně 150 miliónů korun rezervováno pro dopravu.
 

 
 

„Nejvyšší částku 100 miliónů korun poskytne Kraj Vysočina ze svého loňského přebytku na rekonstrukce konkrétních mostů, dalších 50 miliónů korun navíc dostanou krajští silničáři na odstranění už vytipovaných škod po zimě a osmdesát miliónů korun zapojí Kraj Vysočina do kapitoly zdravotnictví. Čtyřmi milióny korun podpoří Kraj Vysočina pořízení projektové dokumentace nového výjezdového stanoviště Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina,“ popsal konkrétní rozdělení přebytku hospodaření náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Do Fondu strategických rezerv bude „odesláno“ dalších 250,6 miliónů korun. Stav Fondu strategických rezerv, tedy peněz, které kraj využívá na kofinancování a předfinancování evropských projektů a také na financování mimořádných a neočekávaných výdajů bude po provedených převodech ve výši 1 435 miliónů korun.

 

Stomilionové posílení kapitoly dopravy na opravu mostů pomůže Krajské správě a údržbě silnic Kraje Vysočina zlepšit technický stav u minimálně třinácti objektů. Jde například o most na silnici II/128 v obci Eš, o most na silnici II/348 v obci Chyška, mosty v Milovech a Jimramově nebo mosty v obcích Zvěrkovice, Litohošť a Věžná. Hned dva objekty jsou v plánu opravit v Jaroměřicích nad Rokytnou, a to na silnicích II/361 a II/401. Kraj Vysočina má v současné době pouze tři mosty v kategorii havarijní. Jedná se o most 351-026 v Třebíči, jehož generální oprava bude zahájena v květnu, zmíněný most připravený k rekonstrukci 38711-2 ve Věžné a most v Bohdalově, jehož rekonstrukce je plánována na příští rok. Pokud jde o zásadní opravy silnic po zimě, budou první velkoplošné nebo celoplošné výměny svrchních vrstev provedeny například v Jihlavě na silnici II/602 Brněnská a dále na této komunikaci v části Helenín, na silnici II/130 Leština u Světlé, na úseku II/351 ulice Račerovická v Třebíči, na spojení II/405 Okříšky – Červená Hospoda.

 

 • Anna Krištofová, odbor ekonomický
 • Hana Matulová, odbor dopravy a silničního hospodářství
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2019 / 5.3.2019

Počet návštěv: 2634
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek