Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Evropský region Dunaj-Vltava: Díky středoškolské studentské soutěži mohou vzniknout nová partnerství škol

Evropský region Dunaj-Vltava: Díky středoškolské studentské soutěži mohou vzniknout nová partnerství škol
Vítězky vysočinského kola středoškolské studentské soutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava „Návrh uměleckého díla charakterizující Evropský region Dunaj-Vltava“ využily svou výhru ve výši 2000 € k absolvování dvoutýdenní odborné stáže v Linci. Obě dívky, celková vítězka soutěže Adéla Čapková i Žaneta Vrábelová, studují třetím rokem obor bytový design na Uměleckoprůmyslové akademii ve Světlé nad Sázavou. Pro svou odbornou praxi si proto vybraly studijní stáž na obdobně zaměřené střední škole v Linci, tedy na HTL 1 Bau und Design Linz, kde byly na přelomu listopadu a prosince zcela integrovány do výuky a zapojeny do projektové práce.
 

 
 

Ředitelé obou škol využili tuto příležitost k uskutečnění úvodní seznamovací schůzky, která proběhla 4. 12. 2018 na půdě HTL1 Bau und Design Linz. Zástupci obou škol (HTL 1 – DI ředitel Christian Armbruster a Mgr. Walter Horn; Uměleckoprůmyslová akademie – ředitel Ing. Martin Kubín a MgA. Milan Krajíček) si navzájem představili studijní obory a specializace, které jednotlivé školy nabízejí. Došlo také na výměnu katalogů s úspěšnými studentskými díly a projekty, výměnu zkušeností při spolupráci s dalšími školami nebo na diskuzi ohledně požadavků vysokých škol na vlastní absolventy. Nechyběla ani prohlídka prostor školy HTL1 Bau und Design, ve kterých se snoubí historie s modernou. Na závěr schůzky se obě strany domluvily na návštěvě ve Světlé nad Sázavou, kde budou diskutovány možnosti případné spolupráce či další výměny studentů.


„Podnikli jsme první krůčky k budoucímu novému partnerství škol. Velmi mě těší, že impuls přišel právě díky evropskému regionu a doufám, že se nám v budoucnu podaří propojit další školy na území ERDV, například díky tématu Průmysl 4.0, kterému se bude ERDV v následujících několika letech více věnovat,“ doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování a předsedající ERDV v roce 2018.  • Ivona Hájková a Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2018 / 11.12.2018

Počet návštěv: 3467
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek