Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace
Žáci oděvních oborů prezentovali to nejlepší z vlastní tvorby v rámci 30. ročníku soutěže Mladý módní tvůrce ČR, která se uskutečnila na konci listopadu v Jihlavě. Mladí návrháři z 30 škol z Česka předvedli své kreace v sedmi kategoriích, a to Volná mladá móda, tentokrát na téma DENIM, dále Společenské šaty, Sportovní oděvy a prádlo, PŘÍRODNINY, Oděvní doplňky, EMOCE a Pokrývka hlavy. Kromě zdařilých módních přehlídek bylo k vidění rovněž soutěžní klání kadeřníků a vizážistů. Pozvání na soutěžní přehlídku do Jihlavy opět přijaly také odborné školy ze Slovenska a Rakouska.
 

 
 

Krajské střední školy se v obrovské konkurenci neztratily a vybojovaly tři prvenství. SUPŠ Jihlava- Helenín si odnesla prvenství v kategorii Volná mladá móda za svoji denimovou kolekci inspirovanou grafity a také druhé místo v pokrývkách hlavy. Adéla Míková z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava vyhrála v soutěži NailArt s tématem KOMIKS a nejvíce bodů od odborné poroty získala v kadeřnickém klání Věra Caklová rovněž z jihlavské školy služeb za dámský historický účes na téma Alžběta I. Ze stejné školy zaujaly porotu také výtvory Viktorie Doležalové v komiksovém malování na obličej a Nikol Dobrkovské za dámský fantazijní účes Mýtická Elfka, obě vybojovaly skvělé druhé místo. Podrobné výsledkové listiny letošního ročníku jsou k dispozici zde.


Soutěžní přehlídku Mladý módní tvůrce organizuje každoročně OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava za podpory Kraje Vysočina, vyhlašovatelem je Sdružení pro pořádání soutěže Mladý módní tvůrce ČR a spoluvyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2018 / 3.12.2018

Počet návštěv: 2872
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek