Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Elektrokola, hybridní automobily, tříkolky s elektropohonem – to byl Evropský týden mobility na Vysočině

Mobilita
V rámci proběhlého Evropského týdne mobility projela pěti městy Vysočiny prezentace různých způsobů udržitelné mobility pořádané Krajem Vysočina a jeho partnery jako součást projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina. Lidé si tak mohli vyzkoušet elektrokola, koloběžky a tříkolky s elektropohonem, otestovat nákladní kola, seznámit se s výhodami hybridních pohonů automobilů nebo se svézt elektromobilem. Účastníci měli také možnost diskutovat se zástupci provozovatelů sdíleného užívaní kol a automobilů.
 

 
 

Hlavním cílem projektu Evropský týden mobility v roce 2018 je podpořit občany v tom, aby vyzkoušeli různá řešení mobility a oprostili se od všeobecného přesvědčení, že automobily jsou jediným vhodným druhem dopravy. Preferencí městské a veřejné hromadné dopravy a kombinací dalších vhodných druhů dopravy lze mnohdy efektivněji využívat svůj čas, významně šetřit peníze, „propašovat“ do cestování fyzický pohyb a zlepšit tak své zdraví, cíleně pomáhat zlepšovat životní prostředí ve městech a přispět tak k městům jako lepšímu místu pro život.


logologoMobilitaMobilita

  • Petr Stejskal, cyklokoordinátor Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Elektrokola, hybridní automobily, tříkolky s elektropohonem – to byl Evropský týden mobility na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2018 / 27.9.2018

Počet návštěv: 2877
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek