Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Další ročník Burzy filantropie v Jihlavě

Další ročník Burzy filantropie v Jihlavě
Po loňském úspěchu Burzy filantropie, kdy bylo podpořeno 7 projektů v celkové výši téměř čtvrt milionu korun, se ve středu 13. června, od 13 hodin uskuteční 2. ročník Burzy filantropie. Hostit jej bude opět Kraj Vysočina, který je jedním z partnerů této akce. V letošní Burze filantropie se o přízeň veřejnosti a donátorů ucházelo 10 projektů neziskových organizací z jihlavského okresu. Čtyři nejúspěšnější projekty představí jejich realizátoři přímo na Burze filantropie. Podle toho jak přesvědčivě budou svůj záměr a svou organizaci prezentovat, se zapojení donátoři rozhodnou o jejich podpoře.
 

 
 

Během Burzy filantropie tak své projekty představí Centrum pro rodinu Vysočina, Život 99, Oblastní charita Jihlava a obecně prospěšná společnost Sdílení. Uspět však mohou i ostatní přihlášené projekty, které do finální prezentace nepostoupily, principem tak zvané „divoké karty“.

 

Burza filantropie dává možnost prezentace jak neziskovkám, tak zúčastněným donátorům. Jejím cílem je nejen přímá podpora přihlášených projektů, ale také navázání kontaktů, které často vyústí i v další spolupráci neziskovek a firem. Projekty přihlášené do Burzy prochází hlasováním a prezentují se před donátory i veřejností. Jejich prospěšnost, kvalita i důvěryhodnost je tak v několika stupních ověřena. Prezentující si ověřují, pro jaké záměry jsou schopni získat podporu, případně, co mají ve svých projektech vylepšit, aby byly pro donátory atraktivní. Donátoři se zase prostřednictvím burzy mají možnost dozvědět o široké škále projektů a záměrů ze svého okolí, setkat se přímo s realizátory a vybrat si ty nejprospěšnější projekty a aktivity, které chtějí podpořit.

 

„Burze filantropie je nejen transparentním nástrojem podpory neziskových projektů, ale také platformou pro setkání a spolupráci neziskových organizací, firem a zástupců podnikatelské sféry a veřejné správy. V neposlední řadě je také společenskou akcí, k jejíž účasti je zvána i veřejnost.“ dodává Zuzana Pěchotová, předsedkyně pořádajícího spolku KOUS Vysočina.

 

Burza se koná v rámci projektu „Burza filantropie jako nástroj rozvoje lokálního sociálního kapitálu”, který realizují KOUS Vysočina, z.s. a KONEP, z.s. Jejími partnery jsou Kraj Vysočina, statutární město Jihlava a Okresní hospodářská komora Jihlava. 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Další ročník Burzy filantropie v Jihlavě
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2018 / 8.6.2018

Počet návštěv: 451
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek