Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Svátek sousedů v Pelhřimově za účasti Evropského regionu Dunaj-Vltava

Svátek sousedů v Pelhřimově za účasti Evropského regionu Dunaj-Vltava
Dle vzoru Francouze Atanase Périfana, zakladatele Svátku sousedů, už pátým rokem utužují své sousedské vztahy obyvatelé pelhřimovských ulic Říčanského a Mikuláše z Pelhřimova. K příjemné atmosféře nemalým dílem přispívají i místní obchodníci, kteří otvírají své obchůdky, aby nabídli různé laskominy a zázemí pro organizaci této už tradiční akce. Letošní přátelské setkání místních obyvatel bylo ozvláštněno o informace o Evropském regionu Dunaj-Vltava.
 

 
 

 „Uvědomila jsem si, že se tady v ulici potkáváme, pozdravíme, ale tím to i ve většině případů končí. Proto mě napadlo zkusit sezvat lidi ke společnému neformálnímu posezení," vzpomíná na počáteční impuls k organizaci akce Michaela Doubková. Nápad se ujal a na první ročník dorazilo přibližně čtyřicet lidí. V loňském roce to byla už šedesátka občanů všech věkových kategorií. „V dnešní uspěchané době je příjemné na chvíli se zastavit, posedět a podebatovat se sousedy nebo zavzpomínat", doplňuje další z organizátorek akce. Možná i z tohoto důvodu založily organizátorky kroniku, do níž se účastníci podepisují, vkládají fotografie a zapisují své postřehy.

A protože je dobré utužovat sousedské vztahy i přeshraničně, ozvláštnila letošní setkání krátká prezentace aktivit Evropského regionu Dunaj-Vltava. „Podobné sousedské slavnosti probíhají na území celého evropského regionu nejen na konci května, například Evropský den sousedů v Plzni, Oslava dne sousedů v rámci Voixfest ve Welsu, ale i v průběhu celého leta, jako třeba Zažít Jihlavu jinak. V rámci aktivit vysočinského předsednictví se bude Evropský region Dunaj-Vltava prezentovat na řadě z nich,“ doplňuje náměstek hejtmana Pavel Pacal, předsedající evropského regionu pro rok 2018.


erdv

sousedi

sousedi

sousedi

sousedi

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2018 / 5.6.2018

Počet návštěv: 1479
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek