Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Mezinárodní den dětí s přehlídkou studentských sporťáků

Mezinárodní den dětí s přehlídkou studentských sporťáků
Kraj Vysočina a obchodní centrum Citypark Jihlava zvou rodiny na oslavy Dne dětí doprovázené opakováním úspěšné přehlídky studentských sporťáků z projektu Postav si své auto. Od 2. do 10. června budou v nákupní pasáži obchodního domu v centru Jihlavy vystavené nablýskané kabriolety.
 

 
 

Od soboty 2. června bude na pasáži jihlavského Cityparku vonět benzín. V nákupním centru se chystá ve spolupráci s Krajem Vysočina unikátní akce Výstava studentských sporťáků. Auta montovali studenti krajských středních škol v rámci projektu s názvem Postav si své auto. Podobná akce veřejnost bavila v Cityparku už před dvěma roky. Letos se jedná o její pokračování s novými modely. Navíc konstruktérské týmy přivezou z Humpolce a z Bystřice nad Pernštejnem nové Zetory, které si studenti také postavili sami.


Kromě samotné výstavy čeká na návštěvníky jihlavského nákupního centra také řada doprovodných akcí. V neděli 3. června výstavu oficiálně zahájí krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu, Jana Fialová. Právě ona je zakladatelkou projektu na podporu technického vzdělávání Postav si své auto. Hned po zahájení budou následovat oslavy Mezinárodního dne dětí, které proběhnou jak jinak než v moto stylu. Na pasáž totiž přijdou Transformeři. Kromě toho čekají na nejmenší také hry a soutěže o ceny. Dospělé pak rozesměje trapnomág Richard Nedvěd. Ve čtvrtek 7. června se v Cityparku představí práce ještě dalších studentů středních škol, byť z úplně jiného oboru. Studenti SUPŠ Helenín nachystali přehlídku svých absolventských modelů.


„Výstava studentských sporťáků je pro nás velká událost. Fandíme studentům zvlášť, když jsou opravdu zruční, a to kluci a holky z technických středních škol na Vysočině skutečně jsou. Jsme moc rádi, že jsme díky Kraji Vysočina mohli opět vystavit na pasáži opravdovou chloubu technického vzdělávání v našem regionu,“ uzavírá Jana Vránová, marketingová manažerka Cityparku.


  • Převzatá tisková zpráva

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Mezinárodní den dětí s přehlídkou studentských sporťáků
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2018 / 28.5.2018

Počet návštěv: 2565
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek