Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Vítězové krajské soutěže Poznej Vysočinu navštívili hlavní město

Vítězové krajské soutěže Poznej Vysočinu navštívili hlavní město
Závěrečnou tečkou za devátým ročníkem soutěže Poznej Vysočinu se stal na konci minulého týdne pro čtyřicet nejlepších žáků dvoudenní výlet do Prahy. Bohatý program poznávací cesty organizoval už tradičně Kraj Vysočina. Kromě představení Divadla Na Fidlovačce navštívili soutěžící Botanickou zahradu, Muzeum Karlova Mostu, nebo podrobně prozkoumali historické centrum Prahy. Dostalo se jim i netradiční prohlídky sídla Poslanecké sněmovny PČR. Části programu s nadějnými studenty trávili i krajští radní Jana Fialová a Martin Hyský.
 

 
 

V tradiční soutěži si už po deváté mohli žáci druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií porovnat své znalosti hlavně z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS a PSJ. První kolo soutěže se pravidelně odehrává na jednotlivých základních školách na začátku roku a vzejdou z něho vždy dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy. Ti jsou následně pozvání do finálového kola v Jihlavě, které se letos konalo 16. března. Letošního krajského finále soutěže se zúčastnilo téměř 160 žáků z 80 základních škol a gymnázií. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a první tři se navíc radovali z exkluzivní odměny v podobě chytrých mobilních telefonů. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře partnerů soutěže.
loga

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2018 / 21.5.2018

Počet návštěv: 1507
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek