Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Deset tříd pojede za postavené roboty z ROTA do vědeckého parku chytré zábavy

ROTO
Celodenní výlet do vědeckého parku chytré zábavy VIDA! v Brně čeká na desítku tříd, které Kraj Vysočina odmění za úspěšnou účast v krajské soutěži Stavíme z ROTA. „Pro žáky 1. až 3. ročníků jsme letos připravili zadání korespondující s našimi celoročními aktivitami souvisejícími s Hi-tech a formulovali jsme úkol na sestavení robota, který bude mít zvláštní schopnosti usnadňující lidem běžný život, práci nebo pomáhá ve výzkumu. Téma oslovilo téměř 60 tříd z celého regionu,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Porota soutěže rozhodovala mezi velice originálními realizacemi robotů různých profesí a funkcí. „Téměř ve všech oceněných případech byla znát obrovská chuť vytvořit něco jiného a nového, než jen to, co se děti naučí podle jednotné metodiky. Velice potěšující je fakt, že pod vedením zkušených pedagogů děti pracují kromě stavebnice například i s tříděnými, přírodními nebo jinými alternativními materiály, učí se vyprávět o své práci příběhy a dostávají nenásilnou formou první lekce z prezentace,“ říká Jana Fialová.

Mezi oceněnými školami nebylo stanoveno pořadí, porota pouze vybrala autorské týmy, které navrhla na jednotné ocenění. Tím je celodenní výlet do zábavného parku VIDA!, kam děti vyrazí ještě do konce školního roku i se svými učitelkami a učiteli.


Oceněné týmy soutěže Stavíme z ROTA 2018:

1.      ročník

 • Základní škola a mateřská škola Sázavka, 1. A
 • Základní a Mateřská škola Dukovany
 • Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov, 1. B

2.      ročník

 • Základní škola a Mateřská škola Dukovany
 • Základní škola Polná, okres Jihlava
 • Základní škola a Mateřská škola Valeč

3.      ročník

 • Základní škola Třešť
 • Základní škola Velké Meziříčí, Školní 2055, 3. B
 • Základní škola velké Meziříčí, Školní 2055, 3. A
 • Základní a Mateřská škola Herálec

 

Stavíme z rota je konstrukční soutěž, při které je třeba využít stavebnici ROTO, speciálně vyvinutou a vyrobenou pro Kraj Vysočina. Stavebnici už třetím rokem dostávají při nástupu na základní školu všichni prvňáčci jako specifickou učební pomůcku od Kraje Vysočina zdarma. Práce s ní se za poslední tři roky rozšířila, v současné době s ní pedagogové pracují nejen v prvních a druhých ročnících, ale velice aktivní jsou i třetí třídy, proto byla soutěž rozšířena i o jejich kategorii.

 

Kraj Vysočina velice děkuje tradičnímu partnerovi soutěže - společnosti MARSCH, díky kterému získají všechny třídy přihlášené do soutěže malou pozornost.


ROTO

 • Terezie Doleželová, odbor sociálních věcí
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2018 / 21.5.2018

Počet návštěv: 2967
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek