Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Přečtené a odložené knihy našly opět využití, zamířily do Domova pro seniory v Humpolci

kNIHY
Kraj Vysočina a společnost FCC Česká republika společně dlouhodobě spolupracují při vzdělávání dětí i dospělé populace na téma třídění papíru a plastu. V letošním roce spolupráce pokračuje prostřednictvím pilotního projektu zaměřeného na opětovné použití vyhozených knih. První už míří za novými čtenáři.
 

 
 

„Na naší provozovně v U Hlavního nádraží – Bedřichově jsme v březnu začali přijímat mimo režim odpadů starší, ale zachovalé knihy. Ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství a odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina jsme pro ně nalezli další využití. Poslouží v domovech pro seniory, zřizovaných Krajem Vysočina, kde rozšíří nabídku knižních titulů. Po přečtení si je zapůjčí další domov, a tak zajistíme jejich opětovné použití pro velké množství čtenářů,“ popisuje pilotní projekt Radek Kourek ze společnosti FCC ČR, lídr v oblasti odpadového hospodářství.

 

Tento týden proběhlo předání první dodávky knih Domovu pro seniory Humpolec, jehož zástupci si pro knihy osobně přijeli do Jihlavy.

 

„Abychom upozornili na množství nevyužívaných knih v domácnostech, uspořádáme ve čtvrtek 21. června ve spolupráci s Krajem Vysočina a Gymnáziem Jihlava sběrovou akci. Do velkoobjemového kontejneru bude moci kdokoliv darovat časopisy nebo knihy, které také poslouží pro čtenáře v domovech seniorů,“ dodává Radek Kourek.

 

Mezi další společné aktivity firmy a kraje patřilo v předchozích letech slavnostní vyhlašování vítězů soutěže s panem Popelou v třídění papíru, spoluorganizování Envi dne v Telči nebo exkurze na jihlavskou třídicí linku pro žáky základních škol ve vazbě na komentovanou prohlídku krajské výstavy s názvem Hierarchie nakládání s odpady.

 

Aktivní účast obyvatel na předcházení vzniku a třídění odpadů přispívá k plnění cílů Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 i legislativy v oblasti maximalizace třídění komunálních odpadů a omezování skládkování.

 

Foto: Předání knih v Humpolci

Knihy, HumpolecKnihy, Humpolec

  • Více informací Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2018 / 17.5.2018

Počet návštěv: 1601
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek