Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Veletrh mezinárodních příležitostí završil svoje putování po Kraji Vysočina

Veletrh mezinárodních příležitostí završil svoje putování po Kraji Vysočina
Veletrh mezinárodních příležitostí ukončil svoje putování po největších městech Kraje Vysočina. Třebíč hostila ve čtvrtek 5. 4. 2018 poslední z letošních veletrhů, na jehož organizaci se podílel Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina, Hodina H, Zdravý kraj Vysočina a město Třebíč. Skvělé zázemí poskytlo veletrhu Gymnázium Třebíč. Zájem škol byl veliký, a tak se během celé akce vystřídalo více jak 250 studentů středních škol z Třebíče, Moravských Budějovic a Velkého Meziříčí.
 

 
 

Studenti měli možnost vyslechnout nabídku jednotlivých prezentujících a v malých skupinkách se mohli dotazovat na detaily aktivit, které je zaujaly. Kraj Vysočina představil možnosti studia v partnerských regionech, například program Rok v Champagne-Ardenne, a na to navazující systém stipendií. Studenty zaujal také program eTwinning, který nabízí školám a jejich pedagogům zařadit do běžné výuky nefinanční typ evropského projektu a studentům tak výuku zpestřit. Stoleček Zdravého kraje Vysočina informoval o oblastech, ve kterých působí a o aktivitách, do kterých se mohou studenti aktivně zapojit. Evropský region Dunaj-Vltava prezentoval informace o tomto partnerském svazku a studijních i pracovních možnostech v rámci tohoto regionu. O německy hovořící regiony byl v Třebíči velký zájem, a tak se studenti živě zapojovali do diskuse se zástupci projektu Do Německa na zkušenou nebo společnosti Mann+Hummel, která už nyní s některými třebíčskými školami aktivně spolupracuje a podporuje rozvoj jazykových dovedností žáků. Příjemným zpestřením opět byli dobrovolníci při Hodině H, kteří si se studenty anglicky povídali o Evropské dobrovolné službě. Hodina H představila také mnoho možností, jak vycestovat do zahraničí například v rámci Erasmus+ nebo Eurodesk. O brigádách nebo dobrovolnických workcampech se studenti dozvěděli u organizací Inex-SDA – Sdružení dobrovolných aktivit nebo AFS. Eurocentrum Jihlava si připravily informace ohledně Evropské unie a evropských fondů. O příležitostech pracovat v zahraničí se diskutovalo u zástupce Eures - Evropská síť pracovních míst a Centrum pro talentovanou mládež se prezentovalo s nabídkou on-line kurzů.


Studenti i pedagogové si odnesli mnoho potřebných informací a na veletrh reagovali velmi pozitivně. Byli aktivní a dotazovali se na podrobnosti.


Ondřej Láznička, Michael Průcha a Martin Sobotka (Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč): „Forma veletrhu je velmi dobrá. Informace se dostanou přímo k nám. Určitě bychom uvítali, kdyby se taková akce opakovala. Je perfektní, kolik nových informací jsme na veletrhu získali a asi nejvíce nás zaujaly workcampy.“


Jan Drobílek (učitel anglického jazyka, Gymnázium Třebíč): „ Veletrh je velmi přínosný i pro pedagogy, jelikož zde můžeme načerpat inspiraci, jak ozvláštnit běžnou výuku a tak více namotivovat studenty ke studiu cizích jazyků.“

 

Z reakcí studentů, pedagogů i samotných prezentujících jasně vyplývá, že všech 5 veletrhů mezinárodních příležitostí pořádaných v Kraji Vysočina bylo úspěšných. Více jak 1 000 studentů středních škol se seznámilo s mezinárodními aktivitami, s tím, že informace předají dále svým spolužákům např. prostřednictvím školních parlamentů. Inspiraci načerpalo také zhruba 30 pedagogů.


veletrh

veletrh

veletrh

  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Veletrh mezinárodních příležitostí završil svoje putování po Kraji Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2018 / 9.4.2018

Počet návštěv: 1353
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek