Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?

Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?
Sluch, sluchové vady a možnosti korekce sluchu v seniorském věku jsou otázky, které řeší nejen senioři, ale celá řada odborné i laické veřejnosti napříč společenským spektrem. Světová zdravotnická organizace WHO vyhlásila na 3. března mezinárodní den sluchu a v tomto období se v České republice konala celá řada osvětových aktivit za účelem podpořit osoby s poruchou sluchu v jejich nelehké situaci. V minulém týdnu se v sídle Kraje Vysočina uskutečnila přednáška Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?, kterou navštívilo téměř padesát zájemců o danou problematiku.
 

 
 

Přednáška byla realizována pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka, který si sám přednášku vyslechl a o citovanou oblast se velmi zajímal. Účastníci z řad pracovníků zařízení sociálních služeb, seniorů a celé řady odborníků využili příležitost a aktivně diskutovali s odborníky z praxe.


Úvodní část přednášky vedla doktorka Olga Bendová, primářka Sluchového centra Praha, která posluchače seznámila s tím, jak pracuje sluchové ústrojí a jeho specifika v seniorském věku. Naučila přítomné rozpoznat sluchovou vadu a jak postupovat při řešení korekce sluchu. Upozornila na velmi důležitou oblast, kterou je komunikace se seniorem se sluchovou vadou.


Ve druhé části přednášky vystoupil Pavel Strnad, zástupce firmy REJA, který přítomné seznámil s novinkami v oblasti kompenzačních pomůcek pro seniory se sluchovou vadou a audiopomůcek. Každý zájemce si tak mohl prohlédnout nejnovější technické novinky pro zlepšení sluchu.


Přednáška byla realizována za účelem seznámení s nově vznikajícím projektem s názvem „Rehabilitace hlasu, sluchu a polykání osob v seniorském věku“, kterým se jeho realizátoři budou snažit zlepšit kvalitu života osob s obtížemi hlasu, sluchu a polykání.


sluch

sluch

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Jak žít se sluchovou vadou v seniorském věku?
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2018 / 16.3.2018

Počet návštěv: 1960
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek